Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AĞAÇLARA DOKUNMADAN ISLAH YAPAMIYOR MUSUNUZ?

  Üniversite caddesi batı yönündeki caddeye paralel olan dere yatağı üzerindeki yeşil alan içerindeki ağaçlar DSİ ekipleri ve kepçeleri tarafından çevre sakinlerine hiçbir bilgi ve haber verilmeden tahrip edildi. Bölgede yaşayan çevre sakinleri duruma tepki göstererek yıkım işlemini durdurdu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Üniversite caddesinin batı yönünde paralel geçen dere yatağı etrafındaki yeşil alan içindeki ağaçlar DSİ’nin dere ıslahı projesi kapsamında kepçelerle tahrip edilmesi bölgede yaşayan vatandaşları çileden çıkardı.

  Başta Kavak Ağaçları olmak üzere birçok ağaç kepçelerle kökünden sökülerek tahrip edildi. Kendilerine hiçbir bilgi verilmeden gizli kapaklı bu projenin yapıldığını söyleyen vatandaş yaşanan duruma ve ağaçların zarar görmesine tepki gösterdi.

  Oluşan tepkiler sonucunda DSİ ekiplerinin alana müdahalesi durduruldu. Vatandaşlar bundan sonraki süreçte ıslah projesinin, ağaçlar ve yeşil alanın zarar görmeyecek bir şekilde devam etmesini istiyorlar.

  Proje hakkında konuşan vatandaş şu cümleleri söyledi: “Sanıyorum bir ıslah projesi var. Kepçe DSİ’nın. Proje olmasın demiyoruz ama ağaçları yıkmadan bu iş yapılabilir. Sabah erkenden gelip bodoslama ağaçlara girdiler. Muhtarlığa çevre sakinlerine haber verilmediği yönünde itirazda bulunduk. Kent içinde az sayıdaki kalan bu gibi doğal alanlara yapılacak müdahaleler çevre halkının bilgisi olmalı ve görüşü alınmalı. En önemlisi de ağaçlara zarar verilmeden ıslah çalışmaları yapılmalı.” diyerek soruna dikkat çekti.

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?