Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  300’den fazla proje sınıflandırıldı

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Çalıştayı’ sona erdi. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda belirlenen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 17 kalkınma hedefine uyum sağlayan projeleri ve hizmetleri UCLG-MEWA yetkilileri tarafından değerlendirildi. 

  Çalıştayın ikinci gününde Büyükşehir Belediyesi’nin Daire Başkanlıkları bazında proje ve faaliyetleri değerlendirildi. 
  Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin ve Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MESKİ) göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği ve başarılı bir şekilde sürdürdüğü 300’den fazla proje kalkınma hedeflerine uyumluluğuna göre sınıflandırıldı.
   
  Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ve akademik çevreden katılımın yoğun olduğu çalıştayda, Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sosyal, sağlık, eğitim, ulaşım, çevre, turizm alanlarında eşitlikçi, toplum refahını gözeten ve vatandaş odaklı projeleri yetkililerle birlikte farklı bakış açıları ile değerlendirilerek, kalkınma hedeflerine göre konumlandırıldı.
    
  Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Yeni Kentsel Gündem Hakkında UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz’a, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve yetkilileri tarafından tanıtılan projeler, Proje Sorumlusu Barış Timur ve Melis Şahin tarafından oluşturulacak rapor için proje/faaliyet sınıflandırılması noktasında ön bilgilendirme amaçlı istatistik grafiği oluşturdu. 

  Katılım yüksekti

  Çalıştay sonunda gerçekleştirilen genel değerlendirme toplantısında ise UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz, çalıştayla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çalıştayın katılımı yüksek, oldukça ilgili ve verimli geçtiğini belirten Korkmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin 300’e yakın projesinin hedefleri desteklediğini ve projeler doğrultusunda hazırlanacak raporun Birleşmiş Milletlere sunulacağını ifade etti. 
  Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uyan projelere sahip yerel yönetimlerin belirlendiği ve uluslararası alanda tanıtılmasına olanak sağlayacak olan, ‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Türkiye Haritalandırılması Projesi’ sayesinde Büyükşehir Belediyesi, projelerini ve faaliyetlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtılabilecek. 

  TURAN DAL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  AK Parti’yi kuranlar aynı ya
  Sıradaki Haber AK PARTİ BUGÜNKÜ ANLAYIŞIYLA BİR YERE VARAMAZ!