Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  15.ULUSLARARASI ÇÖLLEŞME İLE MÜCADELE EĞİTİMİ TAMAMLANDI

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türk işbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile işbirliği halinde her yıl düzenli olarak Afrika, Orta Asya ve Balkanlara yönelik uluslararası eğitim 2. bölümü 14-15-16 Temmuz 2018 tarihlerinde Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Uluslararası Eğitime ÇEM Genel Müdürü Mustafa Gözükara, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanları, Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Haşim Kabacık, Araştırmacılar, Ağaçlandırma Şube Müdürü Erdogan Üstüner, Erdemli İşletme Müdürü İsmail Çelik ve işletme şeflerinin yanı sıra, 13 Ülkeden Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Pakistan, Romanya, Sırbistan, Ukrayna, Özbekistan ve Tacikistan’dan Toplam 22 kişi katıldı. 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü heyet Erdemli Toros Köyü Abat Çeşmesi Mevkiinde karşılandı. Ardından 2008 yılında çalışma yapılan Sorgun Mikro Havza Projesi içerisindeki sedir ve ardıç ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verilip Toros Köyünde köylülerle sohbet edildi. Hacıalan Mevkiindeki model tesisler misafirlerle gezilerek bilgiler verildi. Kayacı Küllühayat Mevkiindeki Su terazisinde Ziraat Odası Başkanı ve Sulama birliği başkanı tesis hakkında açıklamalarda bulundular.

  FAALİYETLER SUNU EŞLİĞİNDE ANLATILDI

  15 Temmuz 2018 günü Çamlık Deposunda Yangın ekipleri araçları ve ekipmanları ile ilgili bilgi verildi ve yangın tatbikatı yapıldı. Daha sonra Mersin Orman Bölge Müdürlüğü faaliyetlerini tanıtmak üzere Bölge Müdürü Yılmaz bölge müdürlüğümüzün faaliyetlerini sunu eşliğinde tanıttı. Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz’a ÇEM Genel Müdürü Mustafa Gözükara tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Misafirlere de sertifikaları verildikten sonra araştırma müdürlüğü çalışmaları gezildi.16 Temmuz Pazartesi günü Tarsus Fidanlığı ziyaret edildi ve fidanlık müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgi verildi. Turan Emeksiz Kumul ağaçlandırmaları gezilerek bilgi verildi. Vali Yardımcımız Abdullah Ateş’in de teşrif ettiği, Doğu Akdeniz Araştırma Müdürlüğünde Okaliptüs hakkında Dr. Sevda Polat tarafından sunum yapılıp çalışmalar hakkında bilgi verildi.

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı