9 Aralık 2023

SATRANÇ TURNUVASI’NDA SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

0

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde bu yıl 7.’sini organize ettiği ‘Uluslararası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. 7’den 70’e her yaştan sporcunun olduğu turnuvaya ülkemizden 234 sporcunun yanı sıra Azerbaycan’dan 31, İran’dan 10, Rusya’dan 4, Suriye’den 3, Gürcistan’dan 1, Hindistan’dan 1, Kırgızistan’dan 1, Norveç’ten 1, Türkmenistan’dan 1, Filistin’den 1, ABD’den 1, KKTC’den 2 olmak üzere 291 sporcu katıldı.

A kategorisi sıralama ödüllerinde birinci Karthik Venkataraman; En iyi Türk sporcu Eke Salih; En iyi yerel sporcu İskandarov Misratdın; yaş üstü en iyi sporcu Ulybin Mikhail; En iyi kadın sporcu Mahidan Anousha oldu. B kategorisi sıralama ödüllerinin birincisi Ünsal Görkem; En iyi yerel sporcu Özen Saadet Alperen; En iyi yaş üstü sporcu Kadrash H.; En iyi kadın sporcu ise Zahedifar Anahita oldu.
C Kategorisi Sıralama Ödülleri birincisi Gafarov Niyazi; En iyi yerel sporcu Öz Ege; En iyi kadın sporcu ise Bassari Senem Gül olurken; D kategorisi sıralama ödülleri birincisi Okuyan Zeynep İmge; En iyi yerel sporcu Atfe Omar; En iyi kadın sporcu ise Okuyan Zeynep İmge oldu.

Tok: “Sporcular, yedi gün boyunca çok başarılı müsabakalar geçirdiler”

Ödül Töreni’nde konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, turnuvaya, 26 farklı ilden, 14 ülkeden toplam 291 oyuncunun katıldığını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in 2. Uluslararası Tarsus Festivali’nde ki yoğun programı dolayısıyla törene katılamadığını ve tüm sporculara selam ve başarı dileklerini ilettiğini söyleyen Tok, “Sporcular, yedi gün boyunca çok başarılı müsabakalar geçirdiler. Biz de sizlere ilimizde ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Turnuvada emeği geçen başta Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı, tüm hakemlerimiz, katılımcı sporcularımız ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personele çok teşekkür ediyorum. Hepinizi önümüzdeki sene düzenleyeceğimiz satranç turnuvasına da bekliyoruz” dedi.
(Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir