1 Aralık 2023

MEÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ VE AKDENİZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MEÜ Eğitim Fakültesi ve Mersin Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Özel Eğitim Desteğine Dair İş Birliği Protokolü” kapsamında, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Özel Eğitim Anaokulu’nda protokol açılış programı düzenlendi.

Programda Mersin Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Güneş, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşegül Avşar Tuncay, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Serhat Uçar, Özel Eğitim Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Fatma Canan Durgungöz, Dr. Öğr. Üyesi Kadriye Uçar, Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Aydın Bütünay, Akdeniz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Engin Demir ve okul personelleri yer aldı.

“Kurumlar arasında gerçekleştirilecek iş birliği çalışmalarına her zaman açığız”

Katılımcıların sınıfları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerin gerçekleştirdiği çalışmaları incelemesinin ardından, iş birliği protokolüne ilişkin bilgilendirme gerçekleştirildi. Protokol sürecinde yürütülecek çalışmalar, çalışmaların takvimi ve beklenen süreç çıktılarına ilişkin görüşler paylaşıldı. Ardından Mersin Üniversitesi, Akdeniz Kaymakamlığı ve Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilebilecek farklı çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener ve Eğitim Fakültemizin Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Güneş, kurumlar arasında gerçekleştirilecek iş birliği çalışmalarına her zaman açık olduklarını ve eğitim öğretim sürecinde karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik benzer çözüm odaklı projelerin yaygınlaştırılması gerekliliğini dile getirdiler. Program Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener ve Akdeniz Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Aydın Bütünay’ın katılımcılara hediye takdimi ile sonlandı. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir