9 Aralık 2023

LÖSEV GÖNÜLLÜLÜK KARMA SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

0

LÖSEV, Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu ile Sürekli Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi (MEUSEM) ortaklığında gerçekleştirilen Gönüllülük Çalıştayı’nda hazırlanan eserlerin yer aldığı “LÖSEV Gönüllülük Karma Sergisi” sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

MEÜ Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Ayşe Yüce, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Erhan Arslan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Doç. Can Küçüktepepınar, LÖSEV Adana İrtibat Ofisi yetkilileri, LÖSEV’e kayıtlı çocuklar ve aileleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katılım sağladı.

Açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, “Bu önemli günde Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. Yıl dönümünde, onu böyle güzel etkinliklerle anmak ve çocuklarımızla bir araya gelmek, Cumhuriyetimizi kutlamak çok güzel. Çocuklarımızın gözlerinde parıltıyı gördükçe bizler umutlanıyoruz. Bu tür etkinlikler hem LÖSEV’e katkı sunması hem de lösemi hastalarımızın sorunları hakkında farkındalık yaratması açısından çok önemli. LÖSEV’in bu konudaki katkıları ve çalışmaları oldukça önemli. Serginin hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonrasında konuşan Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu Müdürü Doç. Can Küçüktepepınar da düzenlenen çalıştay ve sergide emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinlikler ile ilgili bilgiler veren LÖSEV Adana Ofisi Halkla İlişkiler Fayda Proje Sorumlusu Nadide Büşra Kaynak ise; “Lösemi ve kanser süreçlerini atlatmış çocuklarımızla beraber bir seramik çalışması gerçekleştirildi. Hem Cumhuriyetimizin 100. Yılı vesilesiyle hem de LÖSEV’in 25. Yılı olması sebebiyle ve aynı zamanda 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında serginin bir farkındalık yaratacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sergi açılışı, gerçekleştirilen çalıştayda hazırladıkları eserleri sergilenen çocuklara ve LÖSEV Adana Ofisi Halkla İlişkiler Fayda Proje Sorumlusu Nadide Büşra Kaynak ile Sosyal Hizmet Uzmanı Neşe Çavdar’a teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.
(Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir