30 Kasım 2023

DURMUŞ ÖĞRENCİLER İLE BİRARAYA GELDİ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Akdeniz 75. Yıl Fen Lisesi öğrencileri ile birlikte pansiyonda akşam yemeği yedi.
Öğrencilerin sofrasına konuk olan Durmuş, ”Bizler, paylaşmaktan mutluluk duyan, komşusu açken huzur bulamayan bir milletin ferdi olarak, öğrencilerimizle birlikte aynı sofraya oturmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Kıymetli öğrencilerimiz, Türkiyenin Yüzyılı’nda hem maddi hem de manevi değerlerimizle her alanda büyük başarılar elde ederek Cumhuriyetimizi daha da yücelteceğiz, sizlere emanet edeceğiz. Sevgili öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir gelecek diliyorum. Her birinizin gözlerinden öpüyorum.” dedi.

“Durmuş öğretmenleri ağırladı”

Durmuş, eğitim alanındaki örnek çalışmalarıyla dikkat çeken öğretmenleri her hafta makamında ağırlamaya devam ediyor. Bu haftanın öğretmeni, eğitime sağladığı katkılar ve örnek proje çalışmalarıyla Mezitli Merkez Ortaokulu Sosyal Bilimler Öğretmeni Züleyha Nurata Özdemir oldu. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Züleyha Nurata Özdemir’i makamında ağırlayarak değerli öğretmenin çalışmalarını ve başarılarını yakından tanıma fırsatı buldu.

Durmuş, eğitim camiasındaki özverili çalışmaların takdir edilmesi ve desteklenmesi amacıyla çalıştıklarını belirterek şunları dile getirdi:
“Sizler gibi örnek öğretmenler, mesleğimize büyük katkılar sunuyor ve genç nesillere ilham veriyor. Eğitimdeki özveriniz ve örnek projeleriniz için sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.”

“Kurumlarımızda düzenlenen birçok etkinlikle, gururla kutluyoruz”

“100. Yılında Cumhuriyet” Konulu Şiir Yarışmasında Türkiye 3.’sü Yenişehir Menteş Şehit Osman Köse Ortaokulu Öğrencisi Ayça Kabaagıl ve Okul Müdürü Memet Evran, “100. Yılında Cumhuriyet” Konulu Kompozisyon Yarışmasında Türkiye 1. ‘si Toroslar Üstay Ortaokulu Öğrencisi Makbule Kara ve Okul Müdürü Hasan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’u makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Cumhuriyetimizin 100. yılını tüm kurumlarımızda düzenlenen birçok etkinlikle, gururla kutluyoruz. Bu Aziz Milletin birlik ve dirlik içinde daha nice 100 yıllar görmesini temenni ediyorum. Öğrencimizin başarısında emeği geçen tüm meslektaşlarımıza yürekten teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Türkiye Yüzyılında emin adımlarla yürüyerek hep birlikte çok büyük, çok güzel işler başaracağımıza inancım tam, başarınız daim olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir