30 Kasım 2023

Önce ucuza satılan arsalar, şimdi de yüksek faizle borçlanma! SADIK ALTUNOK NE YAPIYOR..?

Silifke Belediye Başkanı MHP’li Sadık Altunok’un yapılan meclis toplantısında yüksek faizli 70 milyon TL’lik borçlanma yetkisi almasına tepkiler büyüyor.
Borçlanma yetkisi CHP ve İyi Parti tarafından engellenemezken meclis üyeleri tarafından protesto edildi. Meclis toplantısının hemen öncesinde yapılan açıklamalara ve uyarılara rağmen yüksek faizli 70 milyon TL’lik borçlanma yetkisi alındı.

YİNE UYARILAR DİKKATE ALINMADI!

İYİ Parti Silifke İlçe Başkanı Av. Medine Gürbüz İslim konu ile ilgili toplantı öncesi açıklama yapmıştı.

Silifke Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı’nın, Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyeleri’nin, 70 milyonluk borçlanma talebine karşı çıktıkları için 3 Kasım günü yapılan toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleriyle birlikte protesto ederek katılmadıklarından gerçekleştirilemediğini belirten İslim, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bazı meclis üyelerinin de seçim öncesi, yüksek faiz oranıyla borçlanmanın Silifke’nin aleyhine olduğunu bildiğinden mazeret göstererek katılmadığının bilincindeyiz. 6 Kasım’a ertelenen toplantıda meclis üyelerimiz red oyu kullanacaktır. Ancak bilindiği üzere partimizin ve Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyelerinin sayısı talebin reddedilmesine yetmemektedir. Hiç kimsenin Silifke’ye ve Silifkelilere ihanet etmesine müsade etmeyeceğiz. Toplantıya katılacak bütün meclis üyelerini, partiler üstü sadece silifke’yi düşünerek oy kullanmaya davet ediyoruz. Tabiri caizse memleketimizin “parsel parsel satıldığı” 4,5 yılı bir de yüksek faizli borçlanmış şekilde geçirmesine göz yumulmasını istemiyoruz. Tüm meclis üyelerimizin ve silifke halkının dikkatine sunulur.” demişti.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir