9 Aralık 2023

BÜYÜKŞEHİR TOROSLAR İLÇESİNİN HER CADDESİNİ YENİLİYOR

0

default

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sorumluluk alanındaki tüm yolları konforlu hale getirmek için yoğun bir çalışma temposuyla faaliyetlerine devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde caddenin, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile 87021 Sokak arasında kalan kısmını ve Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi ile Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı arasında kalan kısmını yenileyen ekipler, son olarak 87021 Sokak ile H.Okan Merzeci Bulvarı arasında kalan kısmını da yenileyerek caddedeki asfalt çalışmalarını tamamladı. Kuvayi Milliye Caddesi’nde asfalt yenileme çalışmalarında toplamda 2 bin 200 metrelik yol yenilenmiş oldu.
Ekipler, ilk olarak cadde üzerinde zamanla deforme olmuş bozuk zemini freze makinesi ile kazıyarak kaldırdı. Trafik akışının yoğun olduğu caddede asfalt seriminin hızla tamamlanması için çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren ekipler, yolda tam kapama yaparak faaliyetlerine devam etti. Sıcak asfalta hazırlık ve serim çalışmalarının tamamlanmasının devamında, daha konforlu ve güvenli sürüş için çizgi uygulamaları da yapılan yol vatandaşların hizmetine sunuldu. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir