30 Kasım 2023

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Başkanlığı’nda, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda, kamu kurum ve kuruluşları tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, narkotik operasyonlar, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ve diğer önleyici hizmetler değerlendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tarafından, uyuşturucu, alkol, tütün ve davranışsal bağımlılıkları (kumar, teknoloji bağımlılığı) hakkında sunumlar yapıldı. Bağımlılıkla mücadele konusunda yıl boyunca devam etmekte olan çalışmalara ilave olarak yerine getirilecek hizmetlere ilişkin muhtelif kararlar alındı.

Mersin’de bağımlılıkla mücadelede eğitim çalışmaları sürüyor

Mersin’de bağımlılıkla mücadelede vatandaşlara yönelik eğitim çalışmalarına devam edildiği bildirildi.
Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliği ekiplerince, madde bağımlılığı ile mücadele alanında Narkorehber ve ‘En iyi narkotik polisi anne’ projesi çerçevesinde, güçlü halkla ilişkiler, görünürlük farkındalık çalışmalarının geliştirilmesi, uyuşturucu kullanımı ve bağımlığı, aile içi iletişim, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda merkez ve ilçelerde 123 oturumda 2 bin 141’i anne ve anne adayı olmak üzere 4 bin 784 kişiye eğitim verildi.
Bu alandaki eğitim çalışmalarına devam edileceğini belirtildi.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir