1 Aralık 2023

3 kilometre yürüyerek Dünyanın en büyük Türk bayrağına ulaştılar

MERSİN'İN MUT İLÇESİNDE DOĞA TUTKUNLARI, DAĞ YAMACINDA YER ALAN DÜNYANIN ZEMİNE İŞLİ EN BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINA YÜRÜYÜŞ GERÇEKLEŞTİREREK, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 100'ÜNCÜ YILINI KUTLADI (HASAN ÇETİN/MERSİN-İHA) Mersin'in Mut ilçesinde doğa tutkunları, dağ yamacında yer alan dünyanın zemine işli en büyük Türk bayrağına yürüyüş gerçekleştirerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yılını kutladı

Mersin’in Mut ilçesinde doğa tutkunları, dağ yamacında yer alan dünyanın zemine işli en büyük Türk bayrağına yürüyüş gerçekleştirerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılını kutladı
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mut Belediyesinin organize ettiği Cumhuriyet etkinliğinde doğa severler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’ncü yılına özel doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Doğa severler dünyanın zemine işli en büyük Türk bayrağına sahip olan Mut ilçesine bağlı Kelceköy Mahallesi Sarıtaş mevkiine yürüdü. Doğa severler 180 metre uzunluğunda ve 120 metre genişliğinde, yaklaşık 22 bin metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağını görme mutluluğunu yaşadı.
Telefonla bayrak hakkında bilgi veren Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, “Bizler Cumhuriyetimizin sonsuza dek savunucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmayan Türk milliyetçileri olarak, gururumuz olan bayrağımıza sahip çıkıyoruz. 22 dönümlük büyüklüğü ile dünya rekorunu elinde bulunduran zemine işlenmiş en büyük Türk bayrağımızı ilçemizde sergiliyoruz” şeklinde konuştu.
Bayrağa yürüyüş yapan Serap Durmuş, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında dünyanın en büyük bayrağına doğa gezginleri olarak yaptığımız yürüyüş muhteşemdi. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bayrağı sürekli görüyorduk ama yanına gidip görmek 100’üncü yılımızda kısmet oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler, yaşasın Cumhuriyet” dedi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir