30 Kasım 2023

YİNE MERSİN LİMANI, YİNE MUZ KONTEYNERİ YİNE KOKAİN!

Narkotik dedektör köpeği ‘Anka’nın da dahil edildiği aramada, 33 muz kutusu içinde 530 paket halinde 610 kilogram kokain ele geçirildi. Gazeteci Cüneyt Özdemir Mersin Limanı deyince akla kokain geldiğini belirtti!

Mersin Limanı’nda muz yüklü konteynerde yapılan aramada, 610 kilogram kokain ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından deniz yoluyla Mersin Limanı’na uyuşturucu getirileceği bilgisine ulaştı. Elde edilen bilgiler doğrultusunda 6 ay boyunca fiziki ve teknik takip yapan ekipler, Ekvator’dan Panama bandıralı gemiyle Mersin Limanı’na getirilen muz yüklü konteynerlerde uyuşturucu madde olduğunu tespit etti. Gemi üzerinde risk analizi çalışması yapan ekipler, riskli konteynerleri gemiden indirerek ‘x-ray’ taramasından geçirdi. Tarama sonrasında muz yüklü konteynerlerden birinde şüpheli yoğunluğa rastlanmasının ardından konteyner arama hangarına alındı. Narkotik dedektör köpeği ‘Anka’nın da dahil edildiği aramada, 33 muz kutusu içinde 530 paket halinde 610 kilogram kokain ele geçirildi. 3 şüpheli gözaltına alındı.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

“MERSİN LİMANI’NDAKİ OPERASYON EN GÜÇLÜ FAALİYETİMİZ OLDU’

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’nin bütün vilayetlerinde tek bir çetenin bile nefes almasını istemediklerinin altını çizerek, Mersin Limanı’nda 610 kilo kokain ele geçirildi. Mersin Valisi’ni, Mersin Emniyet Müdürümüzü, Mersin İstihbaratımızı ve narkotikteki tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Güzel iş yaptılar. Zehir tacirlerine nefes aldırmayacağımızın sözümüzün şu ana kadarki en güçlü faaliyeti, operasyonu oldu. Devam edecek, hiçbir şekilde Allah’ın izniyle durmayacağız” diye konuştu.

MERSİN LİMANI ALAY KONUSU OLDU!

Gazeteci Cüneyt Özdemir Youtube’taki kanalında Mersin Limanı’nda yapılan uyuşturucu opirasyonuna değindi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaşımını veren Özdemir, Mersin Limanı’nın dizilere konu olduğunu belirtti. Mersin Limanı deyince akla kokain geldiğini belirten Özdemir, “Hepimiz biluyoruz ki bu işler hep Mersin Limanı’nda oluyor. Narkotik te bunun farkında. Yerlikaya’nın yerinde ben olsam Nakotiğin bir şubesini de Mersin Limanı’na açardım! Buradaki simitçiye ‘Bu kokoain nerereden geliyor?’ diye sor. Cevabı Mersin Limanı olur! Bakkala sor o da bilir. Mersin’de muz ve narenciye meşhurdur. Bir de uyuşturucu! Artık ayyuka çıktı. Magarsus diye bir dizi çektiler bununla ilgili. Gülüyoruz ağlanacak halimize!” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir