1 Aralık 2023

Mersin’de güneşin doğuşu eşliğinde sabah sporu

'HAREKETE DEVAM' SLOGANIYLA MERSİN SAHİLİNİN BELİRLİ NOKTALARINDA UZMAN ANTRENÖRLER İLE SABAH SPORU HİZMETİ VEREN MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ DAİRESİ, HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA İNSANA ULAŞIYOR. VATANDAŞLAR SABAH SPORUNU, GÜNEŞİN DOĞUŞU VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN UZMAN ANTRENÖRLERİ EŞLİĞİNDE DENİZE KARŞI GERÇEKLEŞTİRİYOR. (MEHMET UMUT BAKAY/MERSİN-İHA) 'Harekete Devam' sloganıyla Mersin sahilinin belirli noktalarında uzman antrenörler ile sabah sporu hizmeti veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, her geçen gün daha fazla insana ulaşıyor. Vatandaşlar sabah sporunu, güneşin doğuşu ve uzman antrenörler eşliğinde denize karşı gerçekleştiriyor.

‘Harekete Devam’ sloganıyla Mersin sahilinin belirli noktalarında uzman antrenörler ile sabah sporu hizmeti veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, her geçen gün daha fazla insana ulaşıyor. Vatandaşlar sabah sporunu, güneşin doğuşu ve uzman antrenörler eşliğinde denize karşı gerçekleştiriyor.

Mezitli Cumhuriyet Gösteri Merkezi, Galatasaray Meydanı, Özgecan Aslan Barış Meydanı ve Fenerbahçe Meydanı yanı olmak üzere belirli noktalarda farklı gruplarla yapılan sabah sporunda vatandaşlar, istikrarlı spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Tek başlarına spor yapacak motivasyonu kendilerinde bulamayan vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz sabah sporu faaliyeti sayesinde motivasyon bulurken, hem de sporu daha istikrarlı ve uzun süre gerçekleştiriliyor. Esneme ve germe hareketleri ile başlayan sabah sporunda, yürüme ve koşma egzersizleri de yapılıyor. Uzman antrenörler eşliğinde yapılan sporda her birey, hastalık ya da fiziksel durumuna göre uygun hareketleri yapmaya yönlendiriliyor.

Her grup için ayda bir kez olmak üzere sağlık taraması da gerçekleştirilirken, tarama bünyesinde boy, kilo, yağ oranı, tansiyon ve şeker değerlerine bakılıyor. Yapılan tarama sayesinde hem vatandaşların sağlıkları düzenli olarak kontrol edilmiş oluyor hem de olası hastalıklar için erken teşhise imkan sağlıyor. Sabah sporu hafta içi her gün 06.30 ile 07.30, hafta sonu ise 07.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

“Hem sabah sporu yaptırıyoruz hem de sağlıklarını takip ediyoruz”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesinde görev yapan beden eğitimi öğretmeni Gül Aydemir, hafta içi ve hafta sonu her gün sahilin çeşitli noktalarında spor yaptırdıklarını söyleyerek, “Sabahları çok güzel spor yapıyoruz. Hafta içi 6.30’da başlıyor ve 7.30’da bitiriyoruz. Spor kapsamında ısınma hareketleri yaptırıyor ve koşturuyoruz. Yaş grubu biraz yüksek olduğu için, belli hareketlerin dışına çıkamıyoruz. Onların sağlık problemlerine zarar vermeden, dikkatli hareketler yaptırıyoruz. Spor yapan vatandaşlarımıza ayda bir defa da sağlık taraması yapılıyor. Bu şekilde hem sabah sporu yaptırıyoruz, hem sağlıklarını takip ediyoruz. Halkımız çok memnun” dedi. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir