9 Aralık 2023

MEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YAŞAR CUMHURİYETİN 100. YILI ONURUNA SİLİFKE’DE DÜZENLENEN KONSERE KATILDI

0

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Silifke Meslek Yüksekokulu ve Silifke Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna düzenlenen “Türk Halk Müziği Dinletisi” konserine katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin de Prof. Dr. Erol Yaşar’a Silifke ziyaretinde eşlik etti.

Silifke Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser öncesinde Prof. Dr. Erol Yaşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin ve Silifke Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muhammet Saygın Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kaynar’ı makamında ziyaret etti.

Daha sonrasında MEÜ Silifke Meslek Yüksekokulu ile Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’na geçen heyet, burada akademik ve idari personeli ile bir araya geldi ve görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adem Özarslandan ve Silifke Meslek Yüksekokulu MüdürüDoç. Dr. Muhammet Saygın da hazır bulundu. Ziyaret sonrası Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Muhammet Saygın, günün anısına Prof. Dr. Erol Yaşar’a bir hediye takdiminde bulundu.

Buradaki ziyaretin ardından ise konsere geçildi. Konserde sanatçılar tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna Türk halk müziği eserleri seslendirildi. Oldukça keyifli geçen konser sonrasında Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar tarafından sanatçılara plaket takdim edildi. Konser toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir