30 Kasım 2023

Duyan silah sesi zannetti, egzoz çıktı: Sürücüye 4 bin TL ceza kesildi

İLÇE MERKEZİNDEN GEÇEN BİR DÜĞÜN KONVOYUNDAN SİLAH SESİNE BENZER SES DUYAN VATANDAŞLARI O ANLARI KAYDA ALIP DURUMU POLİSE BİLDİRDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Erdemli'de bir düğün konvoyunda silah sesine benzer sesi geldiği ihbarını değerlendiren polis, aracı tespit etti. Araçta yapılan inceleme de polis, sesin silah değil değişiklik yapılan egzozdan geldiğini belirleyip sahibine 4 bin 64 TL para cezası uyguladı.

Mersin Erdemli’de bir düğün konvoyunda silah sesine benzer sesi geldiği ihbarını değerlendiren polis, aracı tespit etti. Araçta yapılan inceleme de polis, sesin silah değil değişiklik yapılan egzozdan geldiğini belirleyip sahibine 4 bin 64 TL para cezası uyguladı.
Alınan bilgiye göre, İlçe merkezinden geçen bir düğün konvoyundan silah sesine benzer ses duyan vatandaşları o anları kayda alıp durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma yaparak önce düğünü tespit etti. Yapılan inceleme de silah sesini andıran sesin eski model bir araçtan geldiği belirlendi. Aracın sahibine ulaşan polis, Karayolları Trafik Kanunun 32/3 maddesi gereğince mevzuata aykırı şekilde teknik değişiklik yapılarak çevreye rahatsız vermesinden dolayı 4 bin 64 TL ceza işlem uyguladı.
Araçtaki teknik değişikliğin kaldırılması için muayeneye de sevk edildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir