30 Kasım 2023

‘CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA ÖZEL KONSER’

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 27 Ekim 2023 Cuma Adana’da, 29 Ekim 2023 Pazar günü ise Mersin’de 100. Yıl konseri ile seyircisi ile buluşacak.
Mersin’de Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20:00’da gerçekleşecek olan konser, Valiliğin himayelerinde tüm İl Müdürlükleri ve Akdeniz Bölge Garnizon Komutanlığının işbirliğiyle düzenlenecek. Cumhuriyetin 100. Yılına özel konserde, bölgenin iki güzide sanat kurumu olan Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin DOB Müdürlüğü ortaklaşa görkemli bir konser sunacaklar.

Adana’da Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu’nda 2 bin kişiye, Mersin’de ise Cumhuriyet Alanı’nda 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediğimiz konserlerimizin süresi 90 dakika olarak planlandı.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin DOB Müdürlüğü’nün birleşerek 90 kişilik orkestra ve 55 kişilik koro ile toplamda 145 sanatçının sahne alacağı konser, bölge sanatseverleri için hem sanatsal hem de günün anlam ve önemi açısından son derece görkemli bir kutlama olacak.
Cumhuriyetin 100. Yıl Konseri’nde; Cumhurbaşkanlığınca onaylanmış “100. Yıl Marşı”nın yanı sıra Muammer Sun’un “Köçekçe” adlı eseri ile “Cumhuriyet Filmi” ve “Kurtuluş Filmi” müzikleri ve marşlar seslendirilecek.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir