1 Aralık 2023

Suriye’de silahlı faaliyet yürüten 1 DEAŞ’lı Mersin’de yakalandı

MERSİN'DE JANDARMA EKİPLERİNCE DÜZENLENEN OPERASYONDA, TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ ADINA DAHA ÖNCE SURİYE'DE SİLAHLI FAALİYET GÖSTERDİĞİ BELİRLENEN 1 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, terör örgütü DEAŞ adına daha önce Suriye'de silahlı faaliyet gösterdiği belirlenen 1 şüpheli gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Mersin’de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, terör örgütü DEAŞ adına daha önce Suriye’de silahlı faaliyet gösterdiği belirlenen 1 şüpheli gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı.
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, DEAŞ silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalarda, terör örgütü içerisinde geçmişte Suriye’de silahlı faaliyet yürüttüğü belirlenen 1 şüphelinin Mersin’de olduğu bilgisine ulaşıldı.
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda şüpheli şahıs merkez Yenişehir ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin adresinde yapılan aramada ele geçirilen çok sayıda dijital malzeme ve dokümana ise incelenmek üzere el konuldu.
Zanlı, Mersin İl Jandarma Komutanlığındaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir