1 Aralık 2023

ERASMUS GÜNLERİ – 2023 MEÜ’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Tüm dünya ile aynı anda 9-14 Ekim tarihlerinde kutlanan Erasmus 2023 Günleri (#ErasmusDays), Mersin Üniversitesi’nde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus programından yararlanmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlikler yoğun bir katılımla gerçekleşti.

MEÜ Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü tarafından Üniversitemizde ilk kez düzenlenen etkinlikler, Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde program tanıtım sunumları, öğrenci deneyim paylaşımları ve farklı ülkelerden Üniversitemize Erasmus Programı kapsamında gelen öğrencilerin konuşmaları ile başladı.

Etkinlikte konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı konuşmasında “Globalleşme” tanımından bahsederek insan ve işgücü hareketliliğinin önemine değindi. Prof. Dr. Yağcı, kendisinin de değişim programlarından öğrenci ve personel olarak faydalanan bir kişi olarak bu programlara katılmanın kişilere kattığı değerleri vurguladı.

Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Banu Es Yılmaz ise, Mersin Üniversitesi Erasmus Birimi olarak 2004/2005 Akademik Yılından beri hizmetlerini sürdürdüklerini ve bu tarihten beri 2000’den fazla sayıda öğrencinin programdan faydalandığını belirterek #ErasmusDays etkinliğine katılım sağlayan tüm konuklara teşekkür etti.

Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü Erasmus Birimi personeli Öğr. Gör. Ayşe Banu Akdoğan da Erasmus Öğrenci Hareketliliği bilgilendirme sunumu yaparak programın başvuru koşulları ve süreçle ilgili bilgiler verdi.

Sunumlar sonrasında MEÜ Cumhuriyet Alanı’nda devam eden etkinliklerde, kurulan Erasmus Birimi standında ilgilenen öğrencilere detaylı bilgiler verilirken, Erasmus Programı ile gelen öğrencilerin kendi ülkelerini tanıttığı stantlara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Stantları ziyaret ederek öğrencilerle görüşen Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MEÜ Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman’a ve tüm ekibe teşekkürlerini iletti (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir