11 Aralık 2023

Anne yetkililerden yardım istedi 6 gündür ulaşamadığı genç ABD’de ölü bulundu!

0

MERSİN'DEN 2 YIL ÖNCE ÖĞRENCİ VİZESİYLE AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'NE (ABD) GİDEN VE AİLESİNİN 6 GÜNDÜR HABER ALAMADIĞI MİRAÇ AYDIN KURT'UN, NEW YORK ŞEHRİNDEKİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDUĞU BİLDİRİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin'den 2 yıl önce öğrenci vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) giden ve ailesinin 6 gündür haber alamadığı gencin New York şehrindeki evinde ölü bulunduğu bildirildi.

İki yıl önce öğrenci vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) giden ve orada çalışmaya başlayan oğlundan 6 gündür haber alamayan anne Hanım Akduman, “6 gün önce ‘evi yerleştirip seni arayacağım’ dedi ve bir daha hiç görüşemedik” demişti.

Mersin’den ABD’ye giden makine mühendisi 30 yaşındaki Miraç Aydın Kurt, orada çeşitli işlerde çalıştı. Son olarak bir Amerikan firmasında mühendis olarak çalışan Kurt, geçen hafta çarşamba günü annesiyle son kez telefonda görüştü. O günden sonra oğluna ulaşamayan Hanım Akduman, çocuğunun bulunması için yetkililerden yardım istedi. Mersin’den 2 yıl önce öğrenci vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) giden ve ailesinin 6 gündür haber alamadığı gencin New York şehrindeki evinde ölü bulunduğu bildirildi.

Genç mühendisten Pazartesi gece acı haber geldi. Miraç Aydın Kurt’un, New York’taki evinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Gencin ölüm nedeniyle ilgili ABD’deki incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

“Evi bulup beni arayacaktı”

Oğlundan bir haftadır haber alamadığını söyleyen gözü yaşlı anne Hanım Akduman, 2 çocuğundan birinin Avustralya’da diğerinin ise ABD’de olduğunu söyledi. ABD’de bulunan çocuğunun 2 sene önce öğrenci vizesiyle gittiğini belirten Akduman, “Oğlum makine mühendisi. O dönem birkaç firmada makine mühendisi olarak, daha sonra günübirlik işlerde çalıştı. En son büyük bir Amerikan firmasında mühendis olarak çalışıyordu ama ben artık ikisi de dışarıda oldukları için gelmelerini istiyordum. Çocuğum da bana, ‘anne tamam, biraz daha para biriktireyim geleceğim’ dedi. En son ikna ettim, ısrar ettim gelecekti. O sıra göz muayenesi için lens süresi bitmiş doktora gidecekti. 6 gün önce ‘Şu an New York’tan New Jersey’e geçtim. Orada da ev bulayım, evi de yerleştireyim, öyle seni arayayım’ dedi. Muayene olup, evini bulup yerleştirip beni arayacaktı” diye konuşmuştu.

Geçen hafta çarşamba gününden bu yana telefonla ısrarla aramasına rağmen oğlunun telefonu açmadığını vurgulayan Akduman, “Telefonu açık ama cevap vermiyor. Her yere müracaat ettim. Orada konsolosluklara, buradaki konsolosluklara, mahkemelere, avukata, ancak henüz bir sonuca ulaşamadık” ifadelerini kullanmıştı. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir