11 Aralık 2023

2. Çevre Yolu’nun ikinci etap çalışmaları sürüyor

0

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE BAĞLI YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİNCE YÜRÜTÜLE '2. ÇEVRE YOLUNUN DEVAMI' PROJESİNDE 2. ETAP ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİ BİLDİRİLDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütüle '2. Çevre Yolunun Devamı' projesinde 2. etap çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütüle ‘2. Çevre Yolunun Devamı’ projesinde 2. etap çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, projenin ilk etabında Mezitli ilçesine bağlı Vatan Caddesinden batı istikametine doğru 980 metre uzunluğundaki bölümde altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, 15 metre genişliğinde yol açarak Eskiköy Caddesine bağlantı sağladı. Mezitli ilçesine bağlı Akdeniz Caddesinde 1600 metre uzunluğundaki yolda asfalt ve kaldırım çalışmalarını tamamlayan ekipler, Fatih Sultan Mehmet Caddesinde 500 metre, Yaşar Doğu Caddesinde ise 950 metre uzunluğundaki yolda asfalt kaplama çalışması yaptı. 1300 metrelik 2. etap çalışmaları kapsamında ise 620 metre terasman seviyesine ulaşıldı.

Diğer taraftan yağmur suyu hattı için menfez ve taş duvar imalatını da sürdüren ekipler, toplamda 65 metre menfez imalatı yapacak. Taş duvar imalatının da 60 metresini tamamlayan ekipler, yol yapım çalışmalarına hız kesmeden devam edip projenin 3. etabına geçmeyi planlıyor.

“Proje tamamlandığında doğu-batı güzergahında trafik daha rahat akacak”

Proje çerçevesinde vatandaşların daha konforlu ve daha kısa sürede seyahat etmelerini amaçladıklarını ve projenin 2. etap bölümünde hızla yol aldıklarını kaydeden Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığında inşaat mühendisi olarak görev yapan Süleyman Tufan Genç, “2. etap çalışmaları çerçevesinde, 1300 metrelik bir çalışma alanımız bulunuyor. Yürüttüğümüz bu hat üzerinde, sanat yapılarını tamamlamaya başladık ve 620 metrelik terasman seviyesine ulaştık. Bu çalışma çerçevesinde vatandaşlarımızın daha konforlu ve daha kısa sürede seyahat etmelerini amaçlamaktayız. Projenin bu etabı tamamlandığında 2. Çevre Yolunun devamı Akdeniz Caddesine bağlanacak ve Yaşar Doğu Caddesini birleştirmiş olacağız. Böylece de doğu-batı güzergâhımızda trafik daha rahat akacak” dedi. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir