11 Aralık 2023

Saman balyalarının arasından 279 kilo uyuşturucu çıktı

0

SAMAN BALYALARININ ARASINDAN 279 KİLO UYUŞTURUCU ÇIKTI

Mersin’de otoban girişinde durdurulan saman yüklü bir tırda saman çuvallarının arasına gizlenmiş 278 kilo 895 gram esrar ile mutfak tüpünün içerisine gizlenmiş 77 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kente yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği bilgisine ulaşan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu Adana-Mersin Otobanı uygulama noktasında önlem alan ekipler, saman yüklü bir tırı durdurdu. Araçta yapılan aramada saman balyaları arasına gizlenmiş 348 paket halinde 278 kilo 895 gram esrar ile mutfak tüpü içerisine zulalanmış 77 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Olayla ilgili M.B. adlı şahıs gözaltına alınırken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
Bakan Yerlikaya: “Mersin ve Diyarbakır’da 389 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi”
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince yapılan operasyonda 279 kilogram esrar, Diyarbakır Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan operasyonlarda ise 110 kilo skunk maddesi ele geçirildiğini duyurdu. Operasyonlarda yer alan polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Zehir tacirlerine göz açtırmayacağız. Bu tacirlerin başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuzu zehirlemelerine izin vermeyeceğiz. Uyuşturucuyla mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek” dedi.  (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir