30 Eylül 2023

Yeni MİY Bucaspor’a hazırlanıyor ‘Hafife alınmayacak bir takım’

BİLAL BAKIRDÖVEN
Yeni Mersin İdman Yurdu Bucaspor maçına hazırlanıyor. Yeni Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Özcan Kızıltan, haftasonu oynanacak Bucaspor karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.
İlk önce Bursaspor karşılaşmasında alınan 1 puana değinen Kızıltan, “Sezon başı geldiğinde şampiyon kadrodan ayrılanlar olmaya başlamıştı. 5-6 kişi takımdan ayrıldı. Bursaspor maçına kadar giden oyuncuların yerleri doldurulamıştı. Zaten Bursa’ya alternatifsiz gittik ve ilk kez profesyonel kadroda yer alan 4 oyuncumuz vardı. Her şaya rağmen biz çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. HEm fiziksel hem taktik olara çok doğru çalıştığımızı bu maç biz gösterdi. Oyunun büyük bölümünü domine ve kontrol ettik. Özellikle 2. yarıda da forse ederek gol bulduk. Oyuncularımızla maçın analizini yaparken hepimizin yüreğinden ‘Kazanabilirmişiz’ geçti ve üzüntüsünü yaşadık. Ancak futbol da özellikle de deplasmandan alınan puan her zaman iyidir.” dedi.
“Gelen oyuncuları tanıyorum”
Yeni gelen transferler ile ilgili de konuşan kızıltan, “Dün forvet bölgemize Emircan geldi. Daha önce onunla Tarsus ve Sarıyer’de çalıştım Kendise zaten Mersin Kuva-i Milliye’den yetişmedir. Tanıdığım ve güvendim bir oyuncudur. Hayırlı olsun. Ayrıca Fatih Cerlek geldi. O da Etimesgut’tan geldi. Onu da iyi tanırım. Çalışmadım ama bulunduğumuz liglerde karşımızda olan bir futbolcuydu.Katkı sağlıyaca, 6 numara ve stoper oynayabilen bir futbolcu. Bize katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.
“İşi kim iyi yapıyorsa formayı o alır”
Takımdaki genç oyuncular ile deneyimli oyuncular arasında ayrım yapmadığını belirten Kızıltan,
“Biz de deneyimle ya da deneyimsiz futbolcu yoktur. İşi kim iyi yapıyorsa, genç futbolcu işi iyi yaparsa formayı ona veririz. Deneyim de önemli bir şeydir. Bazen onlara tolerans gösteriyoruz. Ama gençlerin bu durumu fırsata çevirmeleri gerekiyor. Kadroda bulunmaları bir şanstır. Mersin İdman Yurdu formasını giyebilmek onlar için lütuftur. Bizler de onların gelişmesinde, eğitilmesinde yardımıcı olacağız. Ancak biraz da kendilerinin istemesi gerekiyor. Hepimiz o yollardan geçtik. Ben de MİY’e 18 yaşında geldim. O yüzden onlarda oynama yaşlarında. Bursa maçı onalara bir örnektir. Rakip takımın oyuncalı çok genç ama maç sayıları fazla. Bizim genç oyuncular ise ilk defa çıktılar.” ifadelerini kullandı.
“Sağlam bir takım olduğumuz taraftarlarımıza göstereceğiz”
Son olarak Cumartesi günü oynancak Bucaspor Kızıltan, “Grubumuzda yaptığı transferle ve kurmuş olduğu kadro ile şampiyonluk mücadelesi veren bir takım. Deneyimli ve kaliteli oyuncuları var. Sahalarında Vanspor’ 1-0 yenildiler fakat çok gol kaçırdılar. Hafife alınmayacak bir takım. Çok dikkat edilmesi gereken bir takım. Oyuncularımla Buca’nın analizini yapacağız. Nasıl oynanamız gerektiğini antremanlarda çalışacağız. Tabi en önemlisi taraftarımızın önüne ilk defa çıkacağız. Onları mutlu edecek, en azında sağlam bir takım olduğumuz onlara göstereceğiz ki bize destek olsunlar.” diye konuştu.
Yeni Mersin İdman Yurdu TFF 2. Lig Beyaz Grup 2. Haftasında 2 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 20.00′ da Bucaspor 1928 ile Mersin Stadyumu’nda oynayacak. Karşılaşmanın biletleri “www.passo.com.tr” ve stad girişinin yanında bulunan “Passo Satış Noktasından” satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir