11 Aralık 2023

KAMU HİZMETLERİ, GÜVENLİK VE ASAYİŞ KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan Başkanlığı’nda, Kamu Hizmetleri, Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı katıldı.
Toplantıda, kamu birimlerinde yürütülmekte olan hizmetler, iş ve işlemler, proje ve yatırımlar değerlendirildi, güvenlik ve asayiş konuları ele alındı.
VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Pehlivan’ın açıklamaları şu şekilde;
“Sultan Alparslan komutasında, 1071 yılının Ağustos ayında Türk Milleti olarak kazandığımız Malazgirt Zaferi ile kapılarını açıp yurt edinmeye başladığımız Anadolu’nun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında 1922 yılında ve yine bir Ağustos ayında Büyük Taarruz ile başlayıp Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi ile taçlandırılarak ilelebet vatanımız kalacağını tüm dünyaya en güçlü şekilde gösterdiğimiz bu şanlı destanın 101. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. Tarihi büyük zaferlerle dolu necip milletimizin 101 yıl önce içerisinde bulunduğu zorluk ve yokluklara rağmen; Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” şiarı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile kenetlenerek şahlanışa geçişi ile kazanılan bu zafer, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu da açmıştır.
Tarihimizden, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizden aldığımız cesaretle, milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığımızdan aldığımız inançla; bizlere emanet edilen kutsal vatanımıza var gücümüzle sahip çıkmaya, muasır medeniyet yolunda her geçen gün yükselişini sürdüren Cumhuriyetimizi daima daha ileri seviyelere taşımak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı içten en iyi dileklerimle kutluyor; başta bu şanlı zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını, vatan uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine erişen aziz ecdadımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum.” (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir