30 Eylül 2023

Sahalarda İncelemelerde Bulunuldu

Karabük Üniversitesi’nden duayen akademisyen, Prof. Dr. İbrahim Atalay başkanlığında, Akdeniz Üniversitesi’nden Dr. Sevda Altunbaş, Fırat Üniversitesi’nden Dr. Muzaffer Siler, Karabük Üniversitesi’nden Dr. Cemil İrdem, İstanbul Coğrafya Zümre Başkanı Hatice Çiftçi, Mersin Orman Bölge Müdür Mustafa Yalçın’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaret sonrasında Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Anamur, Mut, Erdemli, Mersin ve Çamlıyayla Orman İşletme Müdürlüklerinin sorumluluk alanlarında incelemelerde bulunularak, araştırma ve izleme çalışmalarında toprak örnekleri ile seçilen ağaçlardan artım-yaş kalemleri ile diğer arazi bilgileri konularında araştırmalar yapıldı.
Ağaçlandırma ve sedir rehabilitasyon sahalarında yapılan çalışmalar son derece başarılı bulunarak, bu başarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceği değerlendirmesinde bulunuldu. Arazi çalışmalarına Ağaçlandırma Şube Müdürü Rıza Güleç, Çamlıyayla İşletme Müdürü Ali Durmaz, İşletme Müdür Yardımcısı, Ağaçlandırma Şefi, İşletme Şefleri, Orman Teknikerleri ve Orman Muhafaza Memurları katılım sağladı.
(Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir