27 Eylül 2023

GÖZNE MEYDANI TOZ VE TOPRAKTAN KURTULDU

BİLAL BAKIRDÖVEN
Gözne Yaylası merkezi, yapılan asfalt çalışmaları sonrasında toz ve topraktan kurtuldu. Uzun bir süredir çalışmalarına kent genelinde ve ilçeler çevresinde mahalle ve yayla yollarını da ilave eden Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gözne ve Ayvagediği’nde yol ve kaldırım yapma çalışmalarını sürdürüyor.
Gözne yaylası meydanını genişletip güzelleştiren Büyükşehir Belediyesi çalışmaları ile vatandaşları memnun ediyor.
“GÖZNE MEYDANI GENİŞLEDİ TOZ VE TOPRAKTAN KURTULDUK”
Gözneli vatandaş ve esnaf daha önce yapılan Gözne meydanı çalışmalarının yetersiz ve dar olduğunu vurgulayıp, “Mersin Büyükşehir Belediyesi yaylamızın ana caddesine önce yeni yol ve hiç yapılmayan kaldırım çalışması yaptı. Çok dar olan, araçların park ettiği zaman trafiğin kilitlenmesi şeklinde durumlar yaşıyorduk. Şimdi meydanımız genişledi. Şimdi caddemiz pırıl pırıl oldu. MESKİ de yaylamızda kanalizasyon çalışmalarının ilk etabını bitirdi. Bizler artık foseptik çukurlarından kurtulmaya başladık. Sokaklarımız da parke taşları ile döşeniyor. Yağmurlarda çamurlara batmaktan ve aracımızın çamur kaplı olmasından kurtulamıyoruz. Gözne ve Ayvagediği arası asfalt ve kaldırım yol çalışmaları da tam gaz ilerliyor. Belediye başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. Kanalizasyon ve sokak çalışmalarının hızlandırılarak bir önce tamamlanmasını bekliyoruz.” diye konuştu.
NE OLMUŞTU?
Mersin’in yaylalarından biri olan Gözne’de vatandaş ve esnaf Gözne merkezde yapılan yol çalışmalarının tamamlanmamasından şikayetçi idi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sulama yapmasına rağmen toz ve topraktan kurtulamadıklarını belirten Gözneli vatandaş ve esnaf, “Gözne-Ayvagediği bağlantı yolumuz ve kaldırım Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Teşekkür ediyoruz. Ancak merkezde yapılan genişleme çalışmaları sonucunda asfaltlama yapılmadığı için toz toprak içerisinde kalıyoruz. Başkanımız Vahap Seçer’den Gözne merkezin acilen asfalt yapılmasını bekliyoruz.” şeklinde konuşuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir