27 Eylül 2023

Başkasının evini kendi evi gibi gösterip vatandaşları dolandırdı

MERSİN'DE BAŞKASINA AİT EŞYALI EVİ KENDİ EVİ GİBİ GÖSTERİP VATANDAŞLARA KİRALAYARAK DOLANDIRDIĞI İDDİA EDİLEN BİR KİŞİ, GÖZALTINA ALINDI. ŞAHSIN EVDEKİ EŞYALARI TAŞIMAK İÇİN NAKLİYE PARASI DA ALDIĞI BELİRLENİRKEN, DEPREMZEDE VATANDAŞLARI DA DOLANDIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin'de başkasına ait eşyalı evi kendi evi gibi gösterip vatandaşlara kiralayarak dolandırdığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı. Şahsın evdeki eşyaları taşımak için nakliye parası da aldığı belirlenirken, depremzede vatandaşları da dolandırdığı ortaya çıktı.

Mersin’de başkasına ait eşyalı evi kendi evi gibi gösterip vatandaşlara kiralayarak dolandırdığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı. Şahsın evdeki eşyaları taşımak için nakliye parası da aldığı belirlenirken, depremzede vatandaşları da dolandırdığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, E.K. adlı şahıs, merkez Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi’nde kendisine ait olmayan eşyalı bir evi sosyal medya hesapları üzerinden kiralık gibi gösterdi. İlanları gören yaklaşık 20 aile, şahısla irtibata geçerek evi kiralamak istedi. Müşterilerden kiraları alan şüpheli, ‘Evde şu anda birilerinin oturduğunu, 3-5 gün içinde evin boşalacağını’ söyledi. Bu süre zarfında vatandaşları oyalayan şahıs zaman istedi. Daha sonra evdeki eşyaları taşımak için bazı vatandaşlardan nakliye parası da alan şahıs, kayıplara karıştı. Depremzede vatandaşları da dolandırdığı ortaya çıkan şahsın bazı vatandaşları da tehdit ettiği belirlendi. Şikayet üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenledi. Kiralamak istediği evin bölgesinde tanınan biri olan şahıs, ekiplerin çalışmasıyla gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.K., adliyeye sevk edildi. Şüpheli, emniyet çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir