27 Eylül 2023

SU ÜRÜNLERİ’NDE MEZUNİYET HEYECANI

ARZU ÖZER
Mersin Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, 2022- 2023 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını, Su Ürünleri Fakültesinde düzenlediği coşkulu bir törenle uğurladı.
Mezuniyet törenine Su Ürünleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. M. Tahir Alp, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan, fakülte öğretim elemanları, idari personel ile öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.
Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Su Ürünleri Dekanı Prof. Dr. M. Tahir Alp’in açış konuşması ile devam etti. “Bugün bizim için çok önemli bir gün” diyerek sözlerine başlayan Prof. Dr. Alp, “Az ve öz mezunumuz var. Ülke olarak zor zamanlardan geçtik. Sevgili meslektaşlarım; bu meslekte başarılı olmanın yolu su, doğa ve çevreyi sevmekten geçiyor. Hepinizin meslek hayatında önemli yerlere geleceğinizi düşünüyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Fakültemizde görev alan akademik, idari tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Açış konuşmasının ardından  Fakülte birincisi Selman Mutlu Kızılin’e Su Ürünleri Fakültesinin Dekanı Prof. Dr. M. Tahir Alp, Fakülte ikincisi Fadime Özmen’e Su ürünleri Fakültesinin Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fahri Karayakar ve Fakülte üçüncüsü Ferhat Üre’ye Su Ürünleri Fakültesi Deniz Biyolojisi Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Sahire Karaytuğ plaketlerini ve hediyelerini takdim etti. Ardından mezun öğrencilere teşekkür ve geçici mezuniyet belgesi takdimine geçildi.
Fakülte birincisi Selman Mutlu Kızılin’e Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ferit Rad, Fakülte ikincisi Fadime Özmen’e Balıkçılık Temel Bilimleri Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Bedii Cicik, Fakülte üçüncüsü Ferhat Üre’ye Balıkçılık Temel Bilimleri Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ferbal Özkan Yılmaz, mezun öğrenci Muhittin Özger’e Su Ürünleri Mühendisliği Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Arzu Özlüer Kunt ve mezun öğrenci Mert Can Acar’a İşleme Teknolojisi Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Deniz Ayas’ın teşekkür ve geçici belgelerini takdim etmesinin ardından Fakülte birincisi Selman Mutlu Kızılin yaş kütüğüne isim çaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir