27 Eylül 2023

Refakatçi evi misafirlerini ağırlamaya devam ediyor

KENTE UZAK KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNDEN VEYA İLÇELERDEN GELEN VATANDAŞLARIN KONAKLAMA İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE HİZMET VEREN 'REFAKATÇİ EVİ' BAYRAMDA DA KAPILARINI MİSAFİRLERİNE AÇMAYA DEVAM EDİYOR. KAMU VEYA ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDE TEDAVİ GÖREN HASTA YAKINLARININ KALACAK YER İHTİYACINI KARŞILAYAN REFAKATÇİ EVİNDE KALAN MİSAFİRLERİN SABAH KAHVALTISI, AKŞAM YEMEĞİ, ULAŞIM VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ÜCRETSİZ OLARAK SAĞLANIYOR. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Kente uzak kırsal yerleşim yerlerinden veya ilçelerden gelen vatandaşların konaklama ihtiyacını karşılamak için Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 'refakatçi evi' bayramda da kapılarını misafirlerine açmaya devam ettiği bildirildi. Kamu veya üniversite hastanelerinde tedavi gören hasta yakınlarının kalacak yer ihtiyacını karşılayan refakatçi evinde kalan misafirlerin sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ulaşım ve psikolojik danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak sağlandığı da kaydedildi.

Kente uzak kırsal yerleşim yerlerinden veya ilçelerden gelen vatandaşların konaklama ihtiyacını karşılamak için Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ‘refakatçi evi’ bayramda da kapılarını misafirlerine açmaya devam ettiği bildirildi. Kamu veya üniversite hastanelerinde tedavi gören hasta yakınlarının kalacak yer ihtiyacını karşılayan refakatçi evinde kalan misafirlerin sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ulaşım ve psikolojik danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak sağlandığı da kaydedildi.
Refakatçi evinde Mersin’in uzak köy ve ilçelerinden tedavi maksatlı gelen hasta yakınlarına konaklama hizmetini ücretsiz şekilde sağlandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmet Uzmanı Yusuf Yazgı, “2,5 yıldır aktif şekilde vatandaşlarımıza konaklama hizmeti vermekteyiz. Konakladıkları süre boyunca vatandaşlarımıza, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, ulaşım ve psikolojik danışmanlık desteğini ücretsiz şekilde sağlıyoruz. Bayram boyunca da 7/24 bu hizmetimizi vermeye devam edeceğiz” dedi.
Kanser hastası babasının tedavi sürecinde babasına eşlik etmek için Mersin’e gelen Naz Kaplan, “Babamın kanser olduğunu öğrendiğimde araştırma yapmaya başladım. İnternette bir vatandaşın refakatçi eviyle ilgili röportajına denk geldim. O vesileyle buradan haberdar olduk” diye konuştu.
Refakatçi evi hizmetini bulunmaz bir nimet olarak belirten Kaplan, “Kimlerin emekleri varsa Allah razı olsun. Servisinden çalışanlarına kadar her personel çok güzel bir şekilde ilgileniyor” şeklinde konuştu.
Mersin Şehir Hastanesi’nde ışın tedavisi gören Bozyazı ilçesi Tekeli Kasabası eski Muhtarı Yusuf Tanzi, “Böyle bir tesis olmasaydı şehir içinde ev veya otel tutup kalamazdık. Bu yüzden buranın açılmasına vesile olan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e çok teşekkür ederim. Refakatçi evinden çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir