27 Eylül 2023

Mobil kuaför hizmeti bayramda da yollarda

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN 'MOBİL KUAFÖR' HİZMETİ KURBAN BAYRAMI'NDA DA VATANDAŞLARA HİZMET GÖTÜRMEYE DEVAM EDİYOR. KIRSALDA KUAFÖRÜ OLMAYAN YA DA KUAFÖRE GİDEMEYENLER İÇİN HİZMET VEREN MOBİL KUAFÖR ARACI, BAYRAMDA DA MAHALLE MAHALLE GEZEREK, VATANDAŞLARIN AYAĞINA GİDİYOR. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesinin 'mobil kuaför' hizmeti Kurban Bayramı'nda da vatandaşlara hizmet götürmeye devam etti. Kırsalda kuaförü olmayan ya da kuaföre gidemeyenler için hizmet veren mobil kuaför aracı, bayramda da mahalle mahalle gezerek, vatandaşların ayağına gittiği ifade edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin ‘mobil kuaför’ hizmeti Kurban Bayramı’nda da vatandaşlara hizmet götürmeye devam etti. Kırsalda kuaförü olmayan ya da kuaföre gidemeyenler için hizmet veren mobil kuaför aracı, bayramda da mahalle mahalle gezerek, vatandaşların ayağına gittiği ifade edildi.
Her zaman olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da mobil kuaförde vatandaşlara saç kesimi, saç boyası, ve tıraş yapılıyor. Kullanılan makas, ustura, tarak ve cımbız gibi ekipmanlar titizlikle her kullanım sonrası dezenfekte ediliyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı bölümleri bulunan araçta, belediyenin usta berber ve kuaförleri, kadınlar, erkekler ve çocukların saç kesimlerini gerçekleştiriyor. Mobil kuaför aracı ile berber veya kuaför olmayan yerleşim yerlerinde verilen hizmetle, maddi yönden de vatandaşlar büyük bir yükten kurtarılmış oluyor.

“Yıllarca alamadığımız hizmetleri Vahap Seçer Başkanımızın sayesinde aldık”
Dalakderesi Mahalle Muhtarı Muzaffer Çelen, verilen hizmetten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Herhalde Türkiye’de birkaç belediyede var bu mobil kuaför hizmetleri. Gidemeyenler var, yaşlılarımız var, gidip de berberi bilmeyenler bile var. Geliyorlar burada rahat rahat tıraşlarını oluyorlar. Sağ olsun Başkanımıza da bir dua ediyorlar. Herkes işine, gücüne bakıyor. Hem vakitten de kazanmış oluyorlar. Bu hizmeti sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Herkes bu işten memnun, bizler de memnunuz. Başkanımızın hizmetleri sadece kuaför ile de kalmıyor maşallah. Altyapı olsun, yollarımız olsun her konuda sağ olsun Başkanımız bizim yanımızda. Gerçekten diyorum biz yıllarca alamadığımız hizmetleri Vahap Seçer Başkanımızın sayesinde aldık mahallemize” dedi.
Dalakderesi’nde yaşayan ve mobil kuaför hizmetinden faydalanan Necla Kılıç ise “Mobil kuaför hizmetini çok güzel buldum ve çok memnunum. Çok iyi bir his. Daha önce saçımı kendim kesiyordum, bir yere gidemiyordum. Çok iyi oldu, çok memnun olduk, çok teşekkür ederiz. Mobil kuaförden çok memnun kaldım. Vahap Başkanımıza da bu hizmetleri sunduğu için çok teşekkür ederim. Saçlarım da güzel oldu” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir