24 Mayıs 2024

‘Aydınlığa 19 Mayıs Ruhuyla Çıkacağız’

0
DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı bir mesajla kutladı.
BaşkanTopuoğlu mesajında; Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919?un 104. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs tarihi bir zaferin başlangıç günüdür. 19 Mayıs bir milletin mücadelesini haykırdığı engin ve güçlü çabaların birleştiği bir gündür.
 Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün “Gençliğe Hitabe”sinde yer alan “Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir” sözlerini hatırlattı.
Ülkemizin içerisinde bulunduğu süreçte 19 Mayıs Ruhunu daha iyi anladıklarını ifade eden Topuoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi Türk milletinin gücü ve desteği neticesinde başarıyla sonuçlanmış, millî mücadelenin her safhası dünya tarihine damgasını vurmuştur. Türk milleti olarak çok önemli bir süreçten geçiyoruz. 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizin geleceği ve demokratik Türkiye Cumhuriyetinin yürüyeceği yolu gösteren çok önemli bir sınav olacaktır. Milletimiz tercihini, şeffaf, insan haklarına saygılı, çağdaş ve demokratik bir Türkiye için yapacağına hiçbir kaygım bulunmuyor.
Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi yürekten selamlar, millî mücadelenin 104. yılına ulaşmasının gururuyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.   Türk gençliğinin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlu olsun!” dedi. (Haber Merkezi)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir