4 Aralık 2023

Türkiye’nin ilk acil müdahale gemisi Nene Hatun İskenderun’a hareket etti

0
Türkiye’nin ilk acil müdahale gemisi Nene Hatun, ikmal ve yardım malzemelerini almak üzere İstanbul’dan İskenderun’a hareket etti.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüze ait dünyanın en zorlu su yollarından biri olan Türk Boğazları bölgesinde ve ihtiyaç duyulan her yerde denizlerimizdeki can, mal, seyir ve çevre emniyetini temin etme amacıyla hizmet veren Türkiye’nin ilk acil müdahale gemisi Nene Hatun, 09.30 itibariyle İstanbul’dan İskenderun’a hareket etti. Geminin, tahmini 72 saatte ikmal ve yardım malzemelerini almak için Mersin’e, sonrasında tahmini 8 saat sonrasında ise İskenderun’a varması beklenmektedir” denildi.
MSB: “Deprem bölgesinde kurtarılan 98 vatandaş Mersin’e tahliye edildi”
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), deprem bölgesinden kurtarılan 98 yaralı vatandaşın İskenderun’dan Mersin’e tahliye edildiğini bildirdi.
MSB tarafından yapılan açıklamada, “”Türkiye Cumhuriyeti Gemisi” (TCG) İskenderun Gemisi, depremde yaralanan vatandaşlarımızın tahliyesine devam ediyor. Dün gece deprem bölgesinden kurtarılan 98 yaralı vatandaşımız İskenderun’dan Mersin’e tahliye edildi. Ayrıca 1 fırkateyn, 2 korvet, 2 karakol gemisi de İskenderun’a görevlendirildi” ifadelerine yer verildi.   (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir