4 Aralık 2023

TÜRKİYE’DEKİ İŞ İNSANLARINA ÖRNEK OLMALI MTSO HAREKETE GEÇSİN

0

13 YAŞINDAKİ GÖKNUR BAYRAKTAR ENKAZDAN ÇIKARILDI

Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Murat Mercan, Pakistanlı bir iş insanının Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için 30 milyon dolar bağışladığını söyledi. Mersinli vatandaşlar da özellikle MTSO önderliğinde, Mersinli iş insanlarından bu durumu örnek alarak harekete geçmelerini istedi.
ABD’deki Türk-Amerikan dernekleri ve Türk konsoloslukları organize şekilde çalışarak depremden etkilenen bölgelere ihtiyaç malzemesi ve para bağışı göndermeye hazırlanıyor. Mercan, Türk-Amerikan derneklerinin başkanlarıyla zoom üzerinden görüşerek ortak çalışma yürütüyor. Mersinliler de bu durumu örnek göstererek başta MTSO yönetimi olmak üzere, tüm Mersinli iş insanlarından destek verme amacıyla harekete geçmelerini istiyor.
İllinois eyaleti merkezli Türk-Amerikan Derneği TACA’nın başkanı Vildan Görener, “Depremden kısa süre sonra derneğimize 100-150 bin dolar gönderen kuruluşlar oldu. Büyükelçimiz Murat Mercan, yaptığımız Zoom görüşmesinde ABD’deki Pakistanlı bir işadamının 30 milyon dolar para bağışı yaptığını söyledi.” dedi.
Mercan, “Hafta sonuna kadar topladığımız yardım malzemesini deprem bölgelerine ulaştırmak istiyoruz. Pandemiden beri ortak çalışmalar yürüten Türk-Amerikan dernekleri deprem bölgelerinde geçici hastaneler kurmayı planlıyor”. ifadelerini kullandı.
Kar amacı gütmeyen dernek TACA, oluşturduğu ‘Deprem yardım fonu’yla bağış topluyor. Dernek, toplanan ihtiyaç malzemelerini ve para bağışlarını afet bölgesine Türkiye büyükelçiliğinin organizasyonuyla ulaştıracak. MTSO’nun bir organizasyon gerçekleştirerek, bağış ve malzeme toplaması gerektiği belirtildi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir