4 Aralık 2023

‘NATO’DAN ÇIKALIM BAŞI DİK YAŞAYALIM’

0
GÜL ÇAĞLAR
Vatan Partisi Türkiye’nin dört bir yanında  ‘NATO’dan Çıkalım’ kampanyası başlattı. Vatan Partisi MKK üyesi ve Mersin İl Başkanı Ali Rıza Taşdelen bu kapsamda yaptığı açıklamada, “Vatan Partisi Mersin il Başkanlığı olarak, tarih boyu ülkemize katliamlar ve ekonomik zorluklar getiren NATO’dan Çıkama kampanyasını bu basın açıklamamızla başlatıyor ve Mersinlileri bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz.
Türkiye’de NATO’nun kanlı bir geçmişi vardır: NATO’nun Gladyo’su 29 yıl önce, 2 Temmuz’da Sivas’ta aydınlarımızı yakmış ve 5 Temmuz’da Kemaliye Başbağlar köyünde 33 köylümüzü kurşuna dizmişti. Onları saygıyla anıyoruz. İşte NATO’nun marifetleri bunlar.” dedi.
Taşdelen, “Türkiye’de faili meçhul cinayetler, katliamlar, 12 Mart Darbesi, 12 Eylül 1980 Darbesi ve en son 15-16 Temmuz’da ordumunun ve polisin içine yerleştirilmiş NATO’nun FETÖ Gladyo’sunun darbe girişimi.
 NATO tarihi kanlı bir tarih. Türkiye’ye karşı, aydınlarımıza, devrimcilerimize karşı kanlı bir tarih. Hapishaneler, cinayetler, Uğur Mumcu’nun, Gaffar Okkan’ın katledilmesi, Orgeneral Eşref Bitlis’in katledilmesi ve diğer aydınlarımızın katledilmesi… Bugün Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümü. Saygıyla anıyoruz.
Türkiye’nin bağımsız ve başı dik bir şekilde yaşaması NATO zincirlerini kırmasıyla mümkün. Bu nedenle Vatan partisi NATO’dan çıkalım kampanyası başlatmıştır. Türkiye 15-16 Temmuz gecesi NATO’nun yeraltı örgütünün Türk Ordusu ve Türk Yargısı içine yerleştirdiği örgütlenmeyi ezdik. NATO generalleri o gece perişan edildi. Bugün Türkiye hapishanelerinde NATO generalleri yatıyor. NATO’nun medeniyet düşmanlığını, Türkiye düşmanlığını, İslam düşmanlığını Türk milleti ve bütün insanlık biliyor. İşte son örnek, daha iki gün önce İsveç’te İsveç polislerinin koruması altında, Türk büyükelçiliğimizin önünde bir kışkırtıcının Kur’an-ı Kerim’i yakma girişimini izledik. Kur’an-ı Kerim kâğıt değildir ki yakasınız; bir medeniyet birikimi, insanlık birikimidir. Bu eylem İsveç’in çok ötesinde Atlantikçilerin, NATO’nun, Amerika Birleşik Devletleri’nin medeniyet düşmanı kimliğini bir kere daha ortaya koymuştur. Silahlardan bahsediyoruz ama İsveç’te Kur’an yakan NATO’nun aynı zamanda bir kültür, bir medeniyet düşmanı olduğunu görüyoruz. Buradan ilan ediyoruz: NATO,, Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkanların insanlığa saldırı örgütüdür. NATO Kur’an-ı Kerim’i yakanların örgütüdür.” şeklinde konuştu.
14 Mayıs 2023 seçimlerinde Türkiye’nin NATO ve Amerikan Emperyalizmiyle mücadelesinde bir dönüm noktası, bir kader yılı olacağını anlatan Taşdelen, “Yükselen bir Asya Uygarlığı var. Türkiye’nin o Asya Uygarlığında cephe tutması dünyanın önünü açacak ve milli demokratik devrimler çağımızın en güçlü dalgası önümüzde. Dolayısıyla Türkiye’nin NATO’dan çıkması sadece bir Türkiye sorunu değil, uluslararası bir sorundur. Burada anahtar olay Türkiye’nin Suriye ile ilişkilerini sürdürmesidir. 28 Aralık 2022’de Türkiye, Rusya ve Suriye Savunma Bakanlarının Moskova’da bir araya gelmesi Türkiye’miz açısından önemli bir gelişmeydi. Fakat, son günlerdeki gelişmelere bakıyoruz: Türkiye yönetimi, Rusya Dışişleri Bakanı’nın 14 Ocak 2023 günü Moskova’ya yaptığı daveti reddediyor ve ABD’ye koşuyor.  Dahası AK Parti Hükümeti, Suriye’de çözüm için ABD ile işbirliğine odaklanmaktadır. Ak Parti Suriye’de ABD ile birlikte çözüm hayâline kapılmıştır. ABD, Suriye’ye sözüm ona anayasa yapacak siyasal sürece davet ediliyor. ABD’den Suriye Özel Temsilcisi ataması talep ediliyor. Suriye muhalefeti ile “rejimi” uzlaştırma siyaseti yeniden pişirilip sofraya getiriliyor.
Türkiye’nin Rusya ve Suriye ile birlikte Üçlü Çözüm fırsatını tepmesi ve denge adı altında düşmanla dans etmesi, çok ağır sonuçlar doğurur.  Bugün Türkiye’ye yönelik tehditlerin odağı Doğu Akdeniz ve Ege’dir. Türkiye’yi kuşatan Amerikan üsleri haritasını biliyorsunuz. İşte tehdit orada. NATO’nun her yöne doğru genişlemesi Türkiye için bir tehdit. Ama bu genişleme NATO’nun mezarına doğru bir genişlemedir.
Bütün bu sürecin kilit noktası YPG’nin olduğu Suriye’nin kuzeyidir. Burada da NATO ile karşı karşıya geliyoruz. NATO demek Amerika demektir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir