4 Aralık 2023

GAZETECİ UĞUR PİŞMANLIK KİTAPLARINI İMZALIYOR

0
NURDANE KARAKUŞ
Bu yıl Adana’da Çukurova 15. Kitap Fuarı, gerçekleştiriliyor. TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, pandemi sonra ilk kez geçen yıl kapılarını yayınevlerine, yazarlara ve okurlara açmıştı. 14-22 Ocak 2023 tarihleri arasında açık olan Çukurova 15. Kitap Fuarı’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tarsus Belediyesi stant açtı ve Tarsuslu yazarlarını ağırladı.
Gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık fuar süresince kitaplarını imzalarken, Yazar Remzi Karabulut ve Hikmet Öz de kitaplarıyla Tarsus Belediyesi standında yer aldılar. Çukurova Kitap Fuarı’nda Uğur Pişmanlık’ın yayın yönetmenliğini yaptığı Aratos dergisi ile Aratos Yayınları’na ait kitaplar yer alıyor.
Adını antik çağda yaşamış Tarsuslu filozoftan alan Aratos Felsefe Dergisi de yayınladığı tüm kitaplarla fuarda yer aldı. Türkiye Yazarlar Sendikası Tarsus Temsilcisi Uğur Pişmanlık’ın, Tarsus İşçi Sınıfı Tarihi, Antik Çağda Tarsuslu Filozoflar, Tarsus Halkevi, Sahneye Uyarlanmış Bir Yaşam: Kerim Afşar, Bir Emek Savaşçısı Arslan Eyce, Tarsus Çeşme ve Hayratları, Antik Çağ Tarsus Olimpiyatları, Boyun Eğmeyen İnsan, Tarsus’ta Tiyatro ve Tarsus’ta Sinema kitapları bunlardan bazıları. Çukurova Kitap Fuarı, 9 gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak ve yazarlar okurlarla buluşacak.
Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 100 kadar yayınevinin bulunduğu fuarda çok sayıda yazar okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzalayacak. Fuar süresince çeşitli salonlarda söyleşiler yapılacak.
Aratos Dergisi 10 yıldan fazla İstanbul, İzmir ve Çukurova Kitap Fuarı’nda açtığı stantla bir yandan Tarsus kitaplarını okurlarla buluştururken diğer yandan da Tarsus’un tanıtımına katkıda bulunuyor.
Aratos Felsefe Dergisi bu yıl Tarsus Belediyesi’nin fuarda açtığı standa yer aldı. Aratos dergisi, yayınladığı 60 kadar ayrı basım kitap dışında çeşitli kurumlarca yayınlanmış Tarsus kitaplarının da tanıtımını yaparken, Aratos yazarları da okurlara kitaplarını imzaladı.
Ayrıca, Uğur Pişmanlık, bir gün de Türkiye Yazarlar Sendikası standında kitaplarını imzalıyor.
Aratos Felsefe Dergisi Yayın Yönetmeni Uğur Pişmanlık, yaptığı açıklamada, Aratos dergisi olarak Türkiye’de üç büyük kentin fuarlarında 10 yıldan fazla stant açarak Tarsus’un tanıtımını yaptıklarını ifade ederek, “Geçmiş dönem Tarsus Belediyesi, kentimizin yanı başındaki Çukurova Kitap Fuarı’nda stant açıp kentimizin yazarlarını ağırlamadı ve Tarsus’un tanıtımı için bir girişimde bulunmadı. Pek çok şeyle övünen Tarsus’un yerel yöneticilerin 400 bin nüfuslu bir kentin yanı başındaki bir kültür organizasyonuna sırtını dönmesi, umursamaz davranması Tarsus’un ve Tarsusluların ayıbıydı. Şimdi Tarsus Belediyesi’nin yeni yönetimi, önerimiz doğrultusunda bir girişimde bulunarak fuarda kitap yayın standı açması ve Tarsuslu yazarları okurlarla buluşturup kentin tarihi ve kültürüyle tanıtılmasına katkıda bulunması son derece anlamlıdır.
Aratos Felsefe Dergisi olarak, kitap fuarında dergilerimiz, kitaplarımız ve yazarlarımızla bulunarak okurlarla buluşturuyoruz. Tarsus Belediyesi’nin bu girişiminin gelecek yıllarda da devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir