25 Şubat 2024

Büyükşehir Bandosu yeniden Atatürk Caddesinde

0

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BANDOSU, PANDEMİ NEDENİ İLE ARA VERDİĞİ CUMA KONSERLERİ'NE YENİDEN BAŞLADI. ATATÜRK CADDESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN YÜRÜYÜŞÜN ARDINDAN, TAŞ BİNA ÖNÜNE GELEN BANDO EKİBİ, VATANDAŞLARIN BÜYÜK İLGİSİ VE ALKIŞLARI İLE KARŞILANDI. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandosu, pandemi nedeni ile ara verdiği Cuma Konserleri'ne yeniden başladı. Atatürk Caddesi'nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından, Taş Bina önüne gelen Bando Ekibi, vatandaşların büyük ilgisi ve alkışları ile karşılandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandosu, pandemi nedeni ile ara verdiği Cuma Konserleri’ne yeniden başladı. Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşün ardından, Taş Bina önüne gelen Bando Ekibi, vatandaşların büyük ilgisi ve alkışları ile karşılandı.
Cadde boyunca sevilen müzikleri çalan Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandosu’na, Mersinli vatandaşlar da hem şarkılarda, hem de İstiklal Marşı esnasında eşlik etti.
Büyükşehir Belediyesi Bandosu tarafından, her Cuma Atatürk Caddesi’nde gerçekleşen geleneksel mini konserlerin, pandemi nedeni ile sekteye uğradığını söyleyen Bando Şefi Ali Özgen Erkoç, “Bir çoğumuz nefesli enstrüman çaldığı için, virüs dağılımını hızlandırmamak adına pandemi döneminde bu etkinliğe ara verildi. Yine pandeminin oluşturduğu risk sebebiyle, halkımız da zaten sokakta değildi” dedi. Erkoç, “Halkımız her Cuma gerçekleşen bu geleneksel etkinliği seviyor ve talep ediyor. Biz de bu Cuma ve bundan sonraki Cumalarda bu etkinliği Atatürk Caddesi’nde gerçekleştireceğiz. Bütün Mersinlileri buraya davet ediyoruz. Özellikle çarşıya alışveriş veya başka sebeplerden inen insanları, buraya bizi dinlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir