4 Aralık 2023

Süt senin gurur Mersin’in projesinde 3,5 milyon kutu süt dağıtıldı

0

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÖZELLİKLE DEZAVANTAJLI BÖLGELERDE BULUNAN OKULLARDA UYGULADIĞI 'SÜT SENİN GURUR MERSİN'İN' PROJESİ DEVAM EDİYOR. ÇOCUKLARIN DA BÜYÜK BEĞENİ GÖSTERDİĞİ PROJE ÇERÇDEVESİNDE, ARA TATİL SONRASI İLK SÜT DAĞITIMI TOROSLAR İLÇESİNDE BULUNAN MUSTAFA KEMAL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesinin özellikle dezavantajlı bölgelerde bulunan okullarda uyguladığı 'Süt senin gurur Mersin'in' projesi devam ediyor. Çocukların da büyük beğeni gösterdiği proje çerçevesinde, ara tatil sonrası ilk süt dağıtımı Toroslar ilçesinde bulunan Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin özellikle dezavantajlı bölgelerde bulunan okullarda uyguladığı ‘Süt senin gurur Mersin’in’ projesi devam ediyor. Çocukların da büyük beğeni gösterdiği proje çerçevesinde, ara tatil sonrası ilk süt dağıtımı Toroslar ilçesinde bulunan Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerine gerçekleştirildi.
Proje hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Psiko-Sosyal Hizmetler Şefi Gülçin Atar, çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmesinde süt tüketiminin yerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Biz de bundan yola çıkarak 2019 yılında ‘Süt senin gurur Mersin’in’ projesini başlattık. 13 ilçede dezavantajlı bölgelerde bulunun okullarda süt dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 3,5 milyon kutu süt dağıtımı yapıldı” dedi.
2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başından bugüne kadar 13 ilçede bulunan 116 okulda 50 bin 785 öğrenciye ulaştıklarının altını çizen Atar, “Dezavantajlı bölgelerdeki ilkokul ve anaokulu öğrencilerine süt dağıtımımız gerçekleşiyor. Çocuklar da bizi çok iyi karşılıyorlar, gayet mutlular. Sütün faydalarından, kendileri de çok net bir şekilde bahsediyorlar. Ara tatilden sonra ilk dağıtımlarımızı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdik. Sağlıklı toplumlar için, geleceğimiz olan çocuklarımızı bugünden önemsiyoruz” diye konuştu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine verilen sütü tüketen öğrenci Seyran Demir ise “Sütü çok seviyorum. Çünkü benim büyümeme yardımcı olacak, kemiklerimi güçlendirecek, boyum uzayacak. Her gün süt içmek istiyorum. Bana süt gönderdiği için Vahap Amca’mı seviyorum” şeklinde konuştu.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir