4 Aralık 2023

‘Terörü lanetliyoruz ve kınıyoruz’

0
MUSTAFA ÖZCAN
Taksimde yaşanan katliam Mersin Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Özgür Çocuk Parkında yapılan açıklamayla lanetlendi. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’nun Özgür Çocuk Parkı’nda yaptığı basın açıklamasını okuyan, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Özbay, “Terörü yapanları, yaptıranları, arkasındaki güçleri güçlü bir şekilde lanetliyoruz ve kınıyoruz. İstiklal Caddesi’nde
gerçekleştirilen hain terör saldırısı herkesi derinden etkilemiştir. Aralarında çocuklarında olduğu 6 vatandaşımız vefat etmiş, iki kişi de ağır olmak üzere onlarca kişi yaralanmıştır. Bu hain terör eyleminde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.” dedi.
“Kardeşlik içinde bir arada yaşamak ve yaşatmak için mücadelemiz kararlılıkla sürecek”
Emek ve demokrasi güçleri olarak her zaman söylediklerini ve terör nerden, nasıl ve ne
biçimde gelirse gelsin terör bir insanlık suçu olduğunu belirten Özbay, “Terörü yapanları, yaptıranları, arkasındaki güçleri güçlü bir şekilde lanetliyoruz ve kınıyoruz. Yılladır birbirileriyle yaşayan halkların özellikle seçim dönemlerinde düşman edilmeye çalışılmaktadır. Emek, inanç, kültür, etnik yapı gibi aralarındaki tüm farklılara rağmen cumhuriyetin kuruluş sürecinde birlikte mücadele eden, aynı mezarlarda yan yana yatan halklar ve emekçiler, çeşitli vesilelerle ve çeşitli zamanlarda özellikle seçim süreçlerinde birbirine karşı kışkırtılmaya düşman edilmeye çalışılıyor. Bizler dün olduğu gibi bugünde bunların karşısında olmaya devam ediyoruz. Bizler eşitlikçi, özgürlükçü, laik, demokratik bir ülkede hep birlikte barış içerisinde bir yaşam için mücadele ediyoruz. Emek mücadelesi ile demokrasi mücadelesi arasındaki kopmaz bağları gören, gücünü fiili ve meşru mücadelen alan biz emekçiler gerçek anlamda barış içerisinde demokratik bir ülkenin ancak emekçilerin, ezilen tüm kesimlerin, ötekileştirilenlerin, kadın ve gençlerin birlikte ve ortak mücadelesi ile barış ve özgürlüğün gerçekleşeceğine inanıyoruz. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu olarak, emeğin hakkı, sendikal özgürlükler olmak üzere, ülkemizin eşitlikçi, özgürlükçü, halkçı, laik, toplumsal cinsiyet eşitliğinden yana hukuku üstün tutan barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamak ve yaşatmak için mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Bu vesileyle terörü, terörü yapanları, yaptıranları, terörden medet umanları bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir