4 Aralık 2023

SEÇİM ÇALIŞMALARINDA MTSO’NUN MAKAM ARACI VE OLANAKLARINI DA KULLANIYOR! MTSO SINIFTA KALDI!

0
MUSTAFA ÖZCAN
MTSO Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’a tepki gösterdi.
Yüksel Kızıltan’dan, üyelerden oy desteği için görüşmelerini odaya tahsisli şoför ve makam aracıyla gitmeyi ve odanın tüm imkan ve olanaklarını kullanmayı bırakması gerektiğini söyledi.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası‘nda (MTSO) 5 Kasım’da yapılacak olan seçim çalışmaları hızla devam ederken, mevcut MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’a yaptığı yanlışlar ve haksızlıklar nedeniyle karşı tepkiler artarak devam ediyor. Orhan Kemal Yüksel, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’ın başarısızlıklarla dolu döneminde yapılan haksızlıklar, hatalar ve yanlışlar yetmemiş gibi, şimdi de seçim çalışmalarında aynı haksızlıkların, yanlışların ve hataların yapılmaya devam ettiğinin altını çizdi.
MTSO Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, çok sayıda MTSO üyesinin tepkilerinin sesi olarak yaptığı açıklamada, Ayhan Kızıltan’ın oy desteği için görüşmelerini dahi odaya tahsisli şoför ve makam aracıyla gittiğini, ayrıca odanın tüm imkan ve olanaklarını kullanmaya devam ettiğini, adil bir seçim için bunlara son vermesi gerektiğini vurguladı.
“Stratejik planlamanız var mı?”
Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın görev ve verdiği hizmetler 5174 sayılı kanunda açıkça belirtilmiş olduğunu dile getirerek, “Burada uzun uzadıya anlatmayayım. Merak edenler bakabilir. Aslında bunlar odanın ödevleri ve karnesidir. Mersin’de yapılanlar da, yapılmayanlar da ortadadır. Sahada karşılaştığım bir takım soru ve sorunları paylaşmak istiyorum. En çok sorulan sorular:
– Stratejik planlamanız var mı, bunları nerede kimlerle paylaştınız?
– Uluslararası fuar ve organizasyonlarında ne kadar etkili olduk? Yoksa turistik seyahat düzeyinde mi kaldı?
– Yurtdışı firma ve organizasyonlarımız istenilen seviyede mi? Yabancı yatırımcı ve firmalar ile üyeler arasında yeterli entegrasyon sağlandı mı?
– İç paydaşlarla; meclis üyeleri, yönetim kurulu, disiplin kurulu, meslek komiteleri, komisyonlar ve çalışanlar ile olan ilişkiler yeterli mi?
– Dış paydaşlarla; TOBB, İŞKUR, basın, belediyeler, Mersin Ticaret Borsası, kalkınma ajansı, organize sanayi bölgeleri, KOSGEB, TSE, SGK, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile ilişkiler ne düzeyde?”
“Haksızlıklar ve yanlışlar yapmayı artık bırakın!”
Kızıltan’ın sosyal sorumluluk faaliyetleri, politika temsil faaliyetleri, lobicilik faaliyetleri, AR-GE ve planlama, bilgi işlem ve teknoloji, mali işler ve finansal yönetim, iş geliştirme ve eğitim gibi kısmen operasyonel hizmet dışında -üye kaydı, aidat, evrak tanzimi vs.- sınıfta kalmış göründüğünü belirten Yüksek, “Haksızlıklar ve yanlışlar  yapmayı artık bırakın. Seçim çalışmalarına ve işinize odaklanın. Yapamıyorum demek de bir erdemdir. Zamanı geldiğinde bir yapan çıkar elbette. Mersin sahipsiz değil. Seçim çalışmalarında oy desteği için görüşmelerinizi odaya tahsisli şoför ve makam aracıyla gitmeyin. Odanın tüm imkan ve olanaklarını kullanmayı bırakın! Tüm iş dünyası bu yaptıklarınızı konuşuyor. Mersin’e ve kuruma zarar veriyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir