22 Eylül 2023

Mersin’de ‘Doğa Bizi Çağırıyor’ etkinliği

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ DAİRESİ BÜNYESİNDE GELENEKSEL HALE GETİRİLEN "DOĞA BİZİ ÇAĞIRIYOR" ETKİNLİKLERİ İLE VATANDAŞLAR DOĞA İLE İÇ İÇE BİR GÜN GEÇİRİYOR. AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ÇERÇEVESİNDE TOROSLAR İLÇESİ KAYRAKKEŞLİK EFRENK VADİSİ'NDE DÜZENLENEN YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ İLE KATILIMCILARI DOĞANIN İÇİNDE TEMİZ HAVADA HEM YÜRÜYÜŞ YAPTI HEM DE SOSYALLEŞTİ. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde geleneksel hale getirilen "Doğa Bizi Çağırıyor" etkinlikleriyle vatandaşlar doğa ile iç içe bir gün geçiriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde geleneksel hale getirilen “Doğa Bizi Çağırıyor” etkinlikleriyle vatandaşlar doğa ile iç içe bir gün geçiriyor.
Avrupa Hareketlilik Haftası çerçevesinde Toroslar ilçesi Kayrakkeşlik Efrenk Vadisi’nde düzenlenen yürüyüş etkinliği ile katılımcıları doğanın içinde temiz havada hem yürüyüş yaptı hem de sosyalleşti.
“Doğa Bizi Çağırıyor” etkinlikleri ile doğaseverler her defasında yeni bir rota ile farklı bir doğal güzelliğin keşfine çıkıyor. Ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikler öncesinde kayıt yaptırarak başvuran vatandaşlar için, Tarsus Kültür Merkezi’nin önünden ve Mersin pozcuda servis kaldırıldı.
Yeşilin içindeki bir rota da Kayrakkeşlik Efrenk Vadisi oldu. Sabah 08.30 ile 16.00 saatleri arasında devam eden etkinliğe Tarsus ve Mersin’den yaklaşık 100 doğasever katıldı. Her yaştan Mersinlinin katılım sağladığı etkinlikler, Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin saklı olduğu farklı rotalarla devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir