22 Eylül 2023

Çocukları kandırıp dağa kaçıran PKK yandaşı tutuklandı acılı aile çocuklarına seslendi

ÇOCUKLARI KANDIRIP DAĞA KAÇIRAN PKK YANDAŞI TUTUKLANDI, ACILI AİLE ÇOCUKLARINA SESLENDİ MERSİN'DE ÇOCUKLARI KANDIRIP DAĞA KAÇIRDIĞI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINAN HDP TOROSLAR ESKİ İLÇE BAŞKANI VE ŞU ANDA DEMOKRATİK BÖLGELER PARTİSİ MERSİN İL TEMSİLCİSİ M.İ, ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI ŞÜPHELİNİN EN SON 15 YAŞINDAKİ BİR KIZ ÇOCUĞUNU DAĞA KAÇIRDIĞI TESPİT EDİLİRKEN, AİLE ÇOCUKLARINA SESLENEREK, "GERİ DÖN" ÇAĞRISI YAPTI

Mersin’de çocukları kandırıp dağa kaçırdığı iddiasıyla gözaltına alınan HDP Toroslar eski ilçe başkanı ve şu anda Demokratik Bölgeler Partisi Mersin İl Temsilcisi M.İ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelenin en son 15 yaşındaki bir kız çocuğunu dağa kaçırdığı tespit edilirken, aile çocuklarına seslenerek, “Geri dön” çağrısı yaptı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK silahlı terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Geçmiş dönemlerde HDP Toroslar ilçe başkan olarak görev yapan ve şu anda Demokratik Bölgeler Partisi Mersin İl Temsilcisi olan M.İ.’nin, 15 yaşındaki R.K. isimli kız çocuğunu propaganda yöntemini kullanarak kandırdığı ve örgütün kırsal alanına götürdüğü tespit edildi. Bunun üzerine şahsı takibe alan ekipler, yaptıkları operasyonla şüpheliyi gözaltına aldı. Şahsın sosyal medya hesapları üzerinden propaganda yöntemlerini kullanarak mesajlaşma yoluyla yaşı küçük çocukları ve gençleri kandırarak örgütün kırsal alanına götürdüğü belirlendi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.İ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
“Seni bekliyoruz”
4 gün önce 15 yaşındaki kızları kaçırılarak dağa götürülen anne Ş.K, “Rojin kızım neredesin geri gel, hastasın,15 yaşındasın. Astım hastasısın, kim kandırmış kızım korkma eve gel anneciğim. Seni bekliyoruz” dedi.
Baba İ.K. ise kızının daha 15 yaşında olduğunu belirterek, “Astım hastası olduğu için günde 2-3 kere makineye bağlanıyor. Yüksek dozlu astım ve bronşiti var. Kızımı kandırıp evden götürdüler. 4 gündür kızım yok. Onun gelmesini istiyoruz. Benim kızım küçüktür, hastadır. Benim kızımın hayalleri vardı. Bekliyoruz, kızımızı istiyoruz. Neredeysen kızım gel, seni bekliyoruz, seni seviyoruz. Devletimiz bizim arkamızdadır. Kızımızı seviyoruz, eve dönmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.   (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir