Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  YEŞİLBOĞAZ: “TOPLUMUN SESİ VE VİCDANIYIZ”

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, göreve başlamasının ardından ilk yemin törenini gerçekleştirdi. Mersin’de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan 3 Avukat yemin edip cübbe giyerek, avukatlık ruhsatnamesini Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’dan aldı. Meslektaşlarına tavsiyelerde bulunan Baro Bşk. Yeşilboğaz, avukatlık mesleğinin esnaf gibi para kazanma mesleği olmadığını belirterek, “Hak arama özgürlüğünün en büyük neferiyiz. Toplumun sesiyiz, vicdanıyız. Kendi sorunlarını dile getiremeyen hayvanların, çevrenin ve ezilenin sesi olmak zorundayız” dedi.

  “HAYVANLARIN, ÇEVRENİN, EZİLENİN SESİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

  Mersin Barosu Başkan Vekili Av. Gazi Özdemir, avukatlar, yemin eden avukatların ailesi ve yakınlarının katılımıyla, Mersin Baro Odası’nda gerçekleşen yemin töreninde; Av. Cemil Şimşek, Av. Muhammet Pelit, Av. Aykut Babacan cübbe giyip yemin ederek, avukatlık ruhsatını alıp mesleğe ilk adımı attı.

  Konuşmasında genç meslektaşlarına mesleki tavsiyelerde bulunan Baro Bşk. Yeşilboğaz, “Üç genç meslektaşımız yemin ederek Mersin Barosu ailesine katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Avukatlık, esnaf gibi para kazanma mesleği değildir. Avukatlık mesleğinin etiğini, onurunu, niteliğini sindirebildiği sürece hak arama yolunda neler yapabileceğini en iyi görebilecek olan genç meslektaşlarımızdır. Avukatlık mesleğinin ne kadar önemli olduğunu kendilerine bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Biz avukatlar, bu mesleği sadece para kazanmak amacıyla yapmıyoruz. Toplumun sesiyiz, vicdanıyız. Hak arama özgürlüğünün en büyük neferiyiz. Sığınma evlerinde kalan oy kullanamayan kadınların sesi olmak zorundayız. Kendi sorunlarını dile getiremeyen hayvanların sesi olmak zorundayız, çevrenin sesi olmak zorundayız, ezilenin sesi olmak zorundayız. Genç meslektaşlarımıza bu düsturla meslek hayatlarını sürdürmelerini ve meslek hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum” diye konuştu.

   

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!