4 Aralık 2023

YENİŞEHİR’DE TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

0

Yenişehir Belediyesi ile Tüm Bel-Sen Mersin Şubesi arasında toplu sözleşme imzalandı. Sözleşmeyle Yenişehir Belediyesi’nde görev yapan memurların önceki dönemde elde ettikleri ekonomik ve sosyal hakları korundu. Sözleşmede, Yenişehir Belediyesi’nin kadın çalışanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde izinli sayılması maddesi de yer aldı.
 
Yenişehir Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen arasında toplu sözleşme imzalandı ve önceki dönemde yapılan toplu sözleşme bu yılın sonuna kadar uzatıldı. Böylece belediye çalışanlarının, önceki dönem sözleşmeyle kazanmış oldukları ekonomik ve sosyal haklar korundu.  
Belediyede daimi ve sözleşmeli memur statüsünde çalışan personeli kapsayan toplu sözleşmeyi Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Canan Özel ve Şube İdare Sekreteri Recep Kara imzaladı.
Yenişehir Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasındaki toplu sözleşmede, belediye çalışanlarının sosyal ve sendikal haklarıyla ilgili düzenlemeler de yer aldı.
Buna göre Yenişehir Belediyesi, sendikal faaliyetlerde bulunan çalışanlarına, sendikadan yazılı talep gelmesi koşuluyla yılda 20 işgününü geçmemek üzere ücretli izin verecek. Yenişehir Belediyesi’nin kadın çalışanları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde izinli sayılacak. 25 Kasım Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’nde de önceden belirlenecek sayıda kadın çalışana izin verilecek.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Emekten yana, emek örgütlenmesinden yana bir belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Halka daha iyi hizmet götürmenin yolunun çalışanlarımızın mutlu olmasından geçtiğini biliyoruz. Çalışanlarımızı mutlu edeceğiz, onların yaşam standardını yükselteceğiz ki vatandaşa daha iyi, daha verimli hizmet verebilelim. Sendikal örgütlenme çalışmalarının da işyeri barışına önemli katkısı olduğunu biliyoruz. İmzaladığımız toplu sözleşme hepimize hayırlı olsun” dedi.  

haber merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir