Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  UTANÇ DUYUYORUM..!

  Vatandaşa 2 bin lira, Emekliye bin lira yetiyor, Milletvekiline tam 11 katı olan 22 bin lira maaş yetmiyor..

  Bu haberin fotoğrafı yok

  TBMM Başkanı Mustafa Şentop, önceki gün katıldığı bir televizyon programında ayda 22 bin TL maaş alan milletvekillerinin zor geçindiğini iddia ederek,  “Maddi durumu olmadığı için aracı olmayan vekiller var, kira ödeyen vekiller var” diyerek yakındı!
  TBMM Meclis Baştanı Mustafa Şentop’un bu açıklamasına tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, böyle bir açıklamadan bir milletvekili olarak utanç duyduğunu söyledi.
  Milletvekili Ali Mahir Başarır ülkemizde asgari ücretin açlık sınırında olduğu, Emeklinin ay sonlarını getiremediği, İşçinin emeğinin değer görmediği, Köylünün, çiftçinin, üreticinin ürününün dalda kaldığı bir memleket manzarası ile karşı karşıyayken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un bu yaptığı bu açıklamanın  üzüntü verici olduğunu vurguladı.

  “RAHATSIZLIK DUYMASI GEREKİYOR”

  CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır açıklamasında: “Oysa ki; meclis başkanı olarak Sn. Şentop’un memleketin geldiği ekonomik durumdan ve mecliste çözülmeyi bekleyen ama bir türlü çözüme kavuşmayan sorunlardan rahatsızlık duyması gerekmektedir. Emeklilikte taşa takılanlar, Atanamayan Öğretmenler, 3600 ek gösterge bekleyenler, Tutuklular, hükümlüler ve onların aileleri bizden çözüm beklerken; AKP ve MHP ortaklığının meclisi tatile götürmesinden rahatsızlık duyması ve kendisinin bu durumu sorgulaması gerekmektedir.” diye belirtti.

  “EMEKLERİNİN ALDIĞI 3 KURUŞ PARADAN UTANÇ DUYUYORUM”

  Milletvekili Ali Mahir Başarır: “Konunun muhatabı bir milletvekili olarak söylemeliyim ki; Benim vatandaşımın açlık sınırında asgari ücret almasından utanç duyuyorum! Emekli dul ve yetimin aldığı maaştan utanç duyuyorum, emeklilerin aldığı üç kuruş paradan utanç duyuyorum! Bunların yanında haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, adam kayırmalardan, yandaşların zenginleştirilmesinden, adrese teslim ihalelerden, çift maaş alan bürokratlardan utanç duyuyorum.” dedi.

  “HALKA BİN 100 ODALI SARAYDAN BAKIYORLAR”

  Başarır: “Ben meclis başkanından beklerdim ki ülkede kanayan yara haline gelen sorunların çözümünü dile getirsin, maalesef ki yine saray anlayışının hüküm sürdüğü meclis çatısı altında da halka 1100 odalı saraydan bakan bu iktidar anlayışı hüküm sürmekte ve halkın sorunları yine gündeme gelmemektedir. Bizler yine mücadele etmekten halkın sorunlarını dile getirmekten geri durmayacağız saray anlayışına inat vatandaşın yanında duracağız ve halkın iktidarını kurmak adına hep birlikte mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

  NURDANE KARAKUŞ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yeminli Mali Müşavir ve MTSO Yüksek
  Sıradaki Haber ‘KIZACAKSANIZ SİYASİ İKTİDARA KIZIN!’