Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ULU CAMİ MEYDANINDAKİ GÜVERCİNLER İLGİSİZ KALMADI

  Mersin Çarşı Ulu Cami meydanında güvercinlere ayrılmış olan özel bölüm vatandaşın ilgi odağı oldu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Güvercinler için ayrılmış olan bölümün yanından gelip geçen vatandaş güvercinlere yem vererek uçmalarını seyretmeden geçemiyor.

  Meydanda güvercinler görsel güzellik sunuyor. Hayırsever vatandaşların buğday yemi vererek beslediği güvercinler meydanın süsü halinde. 

  Buğday verilirken sürü halde uçarak yem yemek için güvercinler güzel bir görüntü verirken, vatandaşın da bundan memnun kalındığı gözlerden kaçmıyor.

   

  Havaların ısınması ile birlikte güvercinlerin artık hastalanmayarak çoğalmaları için ayrılan güvercin alanını daha da neşelendirmekte, ısınan hava sonucu güvercinlerde çiftleşmenin daha çok olduğu görüntüsünü verdi.

  Güvercinlere ayrılan özel alanda suları temin edilmekte ve yemleri ise güvercinleri seyretmeye gelen vatandaş tarafından veriliyor.

  Özellikle küçük yaştaki çocukların güvercinleri görüp geçmek gibi bir ihtimal söz konusu olmayarak güvercinlere ayrılan mekandan ayrılmak istemiyor. Küçük çocuklar hem güvercinleri tutarak sevmekte, hem de kendi elleriyle yem vererek besliyor.

   

  “HAYVANLARIN KENDİLERİNİ DAHA İYİ HİSSETTİKLERİNİ SEZDİK”

   

  Meydanda güvercinlere yem konusunda ilgisiz kalamayan birkaç vatandaş şöyle konuştu: “ Çok güzel görüntü veriyorlar. Özellikle çocuklarımız görünce bizden önce koşmaktadır. Bu hem bizi mutlu ediyor hem çocuklarımızı. Bizde yem vererek onlarında karınlarını doyuyoruz. Bu konuda insanlarımızın da hayvanlarımıza sahip çıkmaları lazım. Çünkü doğa sadece bize ait değil, doğadaki varlıklar cansız veya canlı olsun hepsine sahip çıkmamız gerek. Şuan biz burada yem verirken hayvanların kendilerini daha iyi hissettiklerini sezdik. Bu da bizi daha da mutlu etti.” şeklinde konuştu.

   

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?