Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Toroslar’ın eski köy ve beldelerinde çalışmalar sürüyor

  Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra 6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile mahalle olan eski köy ve beldelerde hizmet atağını sürdürüyor.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Toroslar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle yayla turizminin yoğun yaşandığı mahallelerde hız verilen hizmet kapsamında Gözne, Soğucak, Ayvagediği, Bekiralanı, Değirmendere, Kaşlı, Kepirli, Arpaçsakarlar, Çopurlu, Musalı, Karaisalı, Resul, Yeniköy, Güzelyayla, Çağlarca, Kavaklıpınar ve birçok mahallede ulaşımın daha kolay sağlanması için yeni yollar açılarak, çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.
  Asfalt, kilit parke yol yapımı ile bahçe yolları, park ve piknik alanlarının bakımı ve estetik bir görünüm kazandıran taş duvar örme çalışmalarının da yoğunluk kazandığı hizmetler çerçevesinde, Gözne ve Yeniköy Mahallelerindeki futbol sahalarında zemin düzenleme çalışmaları yapılıyor. Musalı Mahallesi’nde de başlatılan yeni futbol sahasının yapım çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca kış aylarında oluşabilecek su birikintileri nedeniyle yol bozulmalarını ve çamur oluşumlarını önlemek amacıyla bahçeler arası büz boru döşeme çalışması da gerçekleştiriliyor.
  Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe genelindeki tüm mahallelerin eşit hizmet almasını önemsediklerini belirterek, mahalle statüsüne kavuşan 32 köy ve 5 belde ile mahalle sayılarının 67 olduğunu hatırlattı. Tuna, “Tüm mahallelerimizin istek ve ihtiyaçlarını biliyoruz. Doğal güzellikleri ve yaylalarıyla yaz aylarında nüfusu daha da artan Toroslarımıza layık olduğu hizmeti sunmak için hizmet atağımıza devam ediyoruz. Daha önce köy ve belde olan ve şu an mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde bu yıl da ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Amacımız, ilçemizin her noktasına kaliteli ve modern hizmet götürmektir” dedi.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?