Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Toroslar Belediye Meclisi, encümen ve komisyon üyelerini seçti

  Toroslar Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Hamit Tuna başkanlığında yapılan toplantı, bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı. Ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Toplantıda Encümen, Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Gençlik ve Spor, Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler, Tarım, Orman ve Hayvancılık ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonlarının üyelerinin seçimi yapıldı. 

  Gizli oy açık tasnif usulü ile yapılan oylama sonucunda yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere encümen üyeliklerine Ömer Bilgin, Mehmet Tan ve İbrahim Kaya seçildi. 

  Toplantı, yapılacak ilk mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere ihtisas Komisyonlarına 5’er üyenin belirlenmesiyle devam etti. 

  İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen gündem maddeleri ile belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, mayıs ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün, 2 Mayıs Çarşamba günü saat: 14.00 olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi. 

  Toroslar Belediyesi’nin 2017 mali yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemlerini içeren denetim raporu okunarak meclisin bilgisine sunulurken, toplantıda ayrıca, Toroslar Belediyesi’nin 1 Ocak 2017- 31 Aralık 2017 dönemini kapsayan faaliyet raporu da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. 

  Temenni ve öneriler bölümünde söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, hizmette 14’üncü yılı tamamladıklarını ve göreve geldikleri ilk günden itibaren canla, başla Toroslar’ı daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent haline getirdiklerini belirterek, bu faaliyetlerinde emeği olan ve katkı sunan meclis üyeleri ile tüm personeline teşekkür etti. 

  İHA

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı