Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  TAMAMEN ORGANİK ÜRETİLEN AÇIK KÖY EKMEĞİ

  Arslanköy yolu üzeri Kavaklıpınar Köyü Merkez Mahallesi’nde tamamen kadın emeği ile üretilen organik açık ekmekler lezzeti ile ün salmış durumda.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Üretim aşamasında pişirim yapan, ekmek açan, hamuru beze olarak hazırlayan ve pişen ekmekleri, hijyenik bir ortamda 25 ekmek olacak şekilde paketleme yapan güler yüzlü köylü kadınlar görev alıyor.
  Sonrasında siparişleri müşterilere ulaştırmak için ise kadınların eşleri devreye giriyor.
  Ekmekler tamamen Kavaklıpınar’da üretilen buğdayın köy değirmeninde öğütülen doğal undan yapılıyor. Açık köy ekmeği incecik, esmer ve çok sağlıklı. Ekmek yapımı her sabah 03.00’ da başlıyor. Saat 11.00’de bitiyor. Daha sonra çoluk çocuk kadınlar, eşleri el birliği ile yer sofrasını hazırlayarak öğle yemeklerini yiyorlar. Sofra bir hayli doğal ve organik besinlerden oluşuyor. Otlu börek, lor peynirinden yapılmış börek, soğanlı sıkma yanında çay, zeytin ve karpuz sofranın vazgeçilmezleri. İş yorgunluğuna hiçbir zaman aldırış etmiyorlar yüzlerini her zaman mutlu görmek mümkün.

  BAHÇELERİNDE KENDİ İHTİYAÇLARI İÇİN HER TÜRLÜ SEBZE VAR

  Bu güler yüzlü kadın emekçiler, ayrıca doğal çilek yetiştiriciliği de yapıyorlar. Kar yağana kadar çilek yetişiyor sonrasında hasat edip reçel yapıyorlar. Kışlık sebzelerini de kurutuyorlar. Bu güler yüzlü emekçi kadınların belediyelerden tek bir isteği var; o da ürünlerini daha rahat satabilmek ve ulaştırma sorunu çözebilmek için  sabit satış noktası istiyorlar. Böylece talepleri daha rahat karşılayabileceklerini söylüyorlar.

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?