Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “SAMİMİ BİR EKİPLE DEĞİŞİM GELDİ ”

  Sempozyumda AKP’li vekilden CHP’li vekile yanıt gecikmedi. Roman Dernekleri sempozyumunda söz alan İzmir milletvekili Cemal Bekle, CHP Mersin milletvekili Antmen’in “samimi değilsiniz” sözüne karşılığı cevabı gecikmedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin’deki sempozyuma katılan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Roman toplumu konusunda hükümeti eleştiren CHP’li Antmen’e “Bu ülkede Roman sorunlarının çözümüne yönelik yapılan ne varsa altında AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası vardır” diyerek noktayı koydu.
   
  Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu (AKROMDEF) tarafından Mersin’de düzenlenen Bin Yıllık Varoluş Sempozyumu’na Roman kökenli AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle de katıldı. Sempozyumda söz alan CHP’li Vekil Antmen’in Roman toplumu konusunda hükümeti eleştiren sözlerine, AK Parti İzmir Milletvekili Bekle’den yanıt gecikmedi. Roman toplumunu ileriye taşımak için düzenlenen sempozyumda, CHP’li Antmen’in amacına uygun olmayan bir tavır sergilediğini dile getiren Bekle, “Bu sempozyumun amacı Roman toplumunu tanımak ve tanıtmaktır. Biz buraya siyaset yapmak için gelmedik. Bu konuda yapılacak çalışmaların başarılı sonuçlar getirmesi ve sorunların bir an önce çözülmesi için buradayız ancak Sayın Antmen’in, ‘AK Parti hükümeti Romanlara karşı samimi değil’ sözleri beni siyaset yapmaya mecbur bıraktı” ifadelerini kullandı.
   
  Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam’ın ardından söz alan Bekle, STK’ların Roman toplumu için önemine değinerek, tüm dernek ve federasyonları birlikte çalışmaya ve üretmeye davet etti. Bekle, “Biz yaptığımız çalışmalarla bir tecrübe edindik. Bundan sonraki süreçte de 2018-2021 yılları arasında ‘daha iyi nasıl yaparızı hep beraber planlayarak karar vereceğiz. Yükümüz ağır ama üzerimize aldığımız sorumluluğu da biliyoruz. Tüm derneklerimizle ve federasyonlarımızla tek tek hepsini çözmeye hazırız. Yeter ki siz bizim yük ortağımız olun. Biz her zaman inanarak çalıştık ve değişimin de samimi bir ekiple geldiğini gördük. Bu işte genç kardeşlerimiz samimi, yürekten olsunlar. Biz tüm gücümüzle yanlarındayız” ifadelerini kullandı. 
   
  “ROMANLAR’IN İÇİNDEN GELİYORUM DEMEKLE ROMAN OLUNMAZ”
   
  Antmen’in yaptığı konuşmanın ardından söz alan Bekle, “Sempozyumda siyaset yapmayalım diye özellikle rica edildi, eleştiri bir dernek ya da federasyon başkanından gelseydi, kabul eder ve cebime koyardım ancak bazı siyasi gerçekleri belirtmek gerekliliği doğdu. 2009 yılında Recep Tayyip Erdoğan ‘Bu ülkede özür dilenecek bir grup varsa o da Roman kardeşlerimdir’ dedi. O tarihten itibaren Roman kardeşlerimizin sorunlarını çözmek adına büyük adımlar attı. Sempozyumdan önce Mersin’deki Roman kardeşlerimi ziyaret ettim, burada yaşanılan yoksulluğu gördüm. ‘Ben Romanların içinden geliyorum’ demekle Roman olunmuyor. Roman sorunlarının çözümü adına yapılan ne varsa altında AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası vardır. Ben siyaset yapmadan yerime oturdum ve her şeyi saygıyla karşıladım ama şu dakika siyaset yapmak zorunda kaldım. Buradaki tüm katılımcılardan özür diliyorum” diye konuştu.
   

  NURDANE KARAKUŞ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı