Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Plajlarda ‘Cankurtaran Kulübesi’ var ‘CANKURTARAN’ yok..!

  “Şezlonglar ertesi gün için temizlenmiyor kum ve yağ içinde bırakılıyor. Şişeler, artık yiyecekler ve meyve kabuklarından dolan çöp kutuları yeterince temizlenmiyor. Akşama kadar çöpler kaldırılmıyor. Plajlar pislik içinde. Bakım, temizlik ve kontrol yok!”

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin’in Mezitli ilçesinde girdikleri denizde akıntıya kapılan baba ile 9 yaşındaki oğlu boğularak hayatını kaybetmişti. Buna rağmen bir çok plajda hâlâ cankurtaran olmaması dikkat çekti.
  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, işletmesi Denizkızı Turizm A.Ş.’de bulunan sahillerden 6 halk plajını gezip ve hafta sonununu Mersin sahillerinde yaşayan tatilciler ile bir araya gelerek geçirmişti. 
  Hem Mersinli vatandaşlar, hem de şehir dışından kente gelen tatilciler ile tüm gününü sahillere ayırıp yerinde incelemeler yapmıştı.
  Başkan Seçer, “Doğaya, hayvana, bitkiye, börtüye, böceğe değer vermemiz lazım. Bu topyekün bir toplum hassasiyetini gerektiren bir durum. Sadece belediyenin bu konudaki alacağı tedbirler yeterli olmaz. Bunları zaman içerisinde tabii ki çözeceğiz, sorunlarımızı bir bir çözeceğiz. Önümüzdeki yıllara daha güzel bir çevre ve yaşanabilir bir ortam hazırlayacağız. Bunu hep beraber yapacağız. Belediye ile vatandaş işbirliği son derece önemli” demişti. Güneşlenenlerle ve denizin, sahilin, kumun tadını çıkaranlarla tek tek sohbet eden Seçer, vatandaşların talep ve isteklerini de dinlemişti.
  Kendisi ile birlikte sahilleri gezen Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Denizkızı Turizm A.Ş. yetkililerinden de bilgiler alan Başkan Seçer, Mersin’i daha iyi noktalara getireceklerini ifade etmişti.

  CANKURTARAN KULÜBELERİ BOMBOŞ..!

  Geçtiğimiz hafta Mersin’in Mezitli ilçesinde girdikleri denizde akıntıya kapılan baba ile 9 yaşındaki oğlu boğularak hayatını kaybetmişti. Bütün bunlara rağmen Plajların Kullanımı ve Denetimi Yasası ile işletmelere cankurtaran bulundurma zorunluluğu olduğu halde, bazı plajlarda cankurtaran olmaması ve kulübelerinin ekipman olmadan bom boş olması dikkat çekti.

  Tatil yapmak için Mersin plajlarını tercih eden ve defalarca şikayetlerin dile getirilmesine rağmen henüz yeterli önlemlerin alınmamasına, ayrıca Mersin plajlarında çevre temizliğine gerekli düzeyde önem gösterilmemesine karşı tepki gösteren tatilciler: “Pek çok Plaj da durum aynı. Cankurtaran kulübeleri var ama içinde cankurtaran yok! Gerekli kurtarma ekipmanları yok! Ayrıca kiralanan Şezlonglar ertesi gün için temizlenmiyor kum ve yağ içinde bırakılıyor. Şişeler, artık yiyecekler ve meyve kabuklarından dolan çöp kutuları yeterince temizlenmiyor. Akşama kadar çöpler kaldırılmıyor. Plajlar pislik içinde. Bakım, temizlik ve kontrol yok!” diyerek tepkilerini sürdürdü.

  ARZU ÖZER

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  AK Parti’yi kuranlar aynı ya
  Sıradaki Haber AK PARTİ BUGÜNKÜ ANLAYIŞIYLA BİR YERE VARAMAZ!