Mersin İYİ Parti İl Başkanı Dr. İbrahim Özel ve parti üyeleri Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 

Gazeteciler Cemiyetinde gerçekleşen ziyarette Cemiyet Başkanı Ahmet Ünal ile İYİ Parti İl Başkanı  Dr. İbrahim Özel birer konuşma gerçekleştirdi.

 

Özel, konuşmasında hükümeti elinde bulunduran iktidara yüklenerek, 15 yıldır ülkeyi yalanlarla yönetildiğini dile getirerek ülkeyi, insanımızı başta olan iktidardan kurtaracaklarını kaydetti.

 

Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmalarına izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

 

ÜNAL: “DEMOKRASİ AÇISINDAN YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARA ÖNEM VERİYORUZ”

 

İYİ partiye büyük görevlerin düşeceği kanısında olduğunu dile getiren Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal: “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Yaşadığımız süreç hepimiz açısından çok önemli bir süreçtir. İYİ partiye büyük görevlerin düşeceği kanısındayız. Son genel kurulunuzda Türkiye’de ses getirdi. Medya birazda uzaktan izledi ama biz yakından takip ettik. Bu yüzden ziyaretinizden Mersin’deki gazeteciler olarak biz çok memnun olduk. Demokrasi açısından yaptığınız çalışmalara önem veriyoruz. Size karşı tarafsız sizinle birlikte tarafsızca her türlü etkinliğinizi kamuoyu ile buluşması için katkı sağlayacağız. Yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

 

ÖZEL: “BU YOLDA KURULDUĞU PARTİ İNSANLAR İÇİN BİR UMUT OLDU”

 

Ardından konuşmasını gerçekleştiren Özel, kongrelerinin olduğunu ve  yakın olarak 100 bin’in üzerinde giriş yapıldığına dikkat çekerek bu iktidardakilere en güzel cevabı kongredeki kalabalık verdiğini dile getirdi.

 

 

Özel: “Bizim İYİ parti nasıl doğdu? Nasıl bu duruma geldi? İYİ partiyi kadınlar kurdu. İYİ partiyi milletimiz kurdu. Bu parti Türk milleti tabanından bir halk hareketiyle kuruldu. Milletimiz güç verdi, omuz verdi, kuvvet vererek bu partiyi sahip olduk. Türkiye tarihinde ilk defa mecliste grup oluşturmadan grup olmadan kuruldu. O da İYİ parti oldu. Son 15-16 yıldır insanlar nefes alamaz hale geldi. Netice de bir genel başkanımızın hareketi yol arkadaşlarıyla beraber çıktığı bu yolda kurulduğu parti insanlar için bir umut oldu.”  diye belirtti.

 

ÖZEL: “İKTİDARDAN İNSANIMIZI DEVLETİMİZİ KURTARACAĞIZ”

 

Halkın genel başkanlarından ümitlendiğini ifade eden Özel: “Genel başkanımız ne diyor ‘Biz diyor Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin temel taşları yerinden oynatmayacağız. Parlamenter demokratik sistemi koruyacağız. Laiklik sistemini koruyacağız.’ dedi. Bizler 15 yıldır yalanlarla bu ülkeyi yöneten iktidardan insanımızı devletimizi kurtaracağız. Bu millet  nasıl 15 Temmuz’da devleti sokaktan topladıysa bunlardan da yönetimi hükümeti almasını bilir. Evet kongremiz çok şenlikli çok kalabalık ve güzel geçti. Bize dediler ki parti kuramazlar, partimizi de kurduk. İşte kongrelerle yapılamaz dediler 3 toplayamaz dediler ama binler kişi topladık.” ifadelerini kullandı.

 

ÖZEL:  “BASIN MEDYASINDA BİZLERİ KARARTIYORLAR”

 

Ekim ayında kurulan partide aralık ayında görev aldığını belirten Özel: “Daha sonra ilçe teşkilatlarımızı kurdum. İl yönetimimizi kurdum. Ve kongreye götürdüm. Çünkü Türkiye’de  daha önce 6 ya da 8 tane parti kendi  bünyesinde kurucular kurulunda yaptığı kongreyle seçime katıldığı halde bize seçime katılamazsınız dediler. Bizde seçime katılabilmemiz için seçim hazırlıklarını yaptık. Şuan seçime katılmama gibi hiçbir sebebiyetimiz yok. Kongremizin olduğu gece abilerin uykusu kaçtı. Sabaha kadar uyuyamadılar. Dediler ki referandumda evet deyin koalisyon dönemi bitsin. Şimdi referandumda  işte hırsızlıkla ne yaptılar referandumu kazandılar. Aslında biz bunları 7 Haziranda da yendik. Yani Atatürk ve silah arkadaşına bağlı cumhuriyetin yapı taşlarına bağlı, laik demokratik parlamenter sistemi benimseyen bizler bunları referandumda da yendik. O zamanda kazandık çaldılar oylarımızı. Dediler ki kimseyle ittifak edilmeyecek şeklinde sonrasında küçük parti adlandırdığımız MHP ile koalisyon kurdular. Bu ittifaka girmelerin sebebi ne bu korkunun sebebi İYİ partidir, Meral Akşener’dir. Onun için daha çok basın medyasında bizleri karartıyorlar.” şeklinde dikkat çekti.

 

ÖZEL: “TEK ADAM YÖNETİMİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

 

 

Halk  her zaman mağdurun yanında olduğuna değinen Özel: “Bunların yalanlarla ülkeyi yönettiklerini biliyorlar. Bizler günbür günbür iktidara geliyoruz. Bizim yaptığımız bir ikinci kurtuluş savaşı hareketidir, bir Kuvayi Milliye hareketidir. Ben bu yola çıkarken daha önce de siyaset yapmadım hala da siyaset yapmış olarak kabul etmiyorum. Ben ikinci kurtuluş savaşı  mücadelesi veriyorum. Atatürk’ün kurduğu bu cumhuriyeti yıkmalarına izin vermeyeceğiz. Tek adam yönetimine müsaade etmeyeceğiz. Hep beraber bizim gibi düşünenlerle bu cumhuriyetimizi koruyacağız.” diyerek son cümlelerini tamamladı.